Adalet Bölümü Nedir, Adalet bölümü, var olan mevcuttaki sosyal adalet konularına dair yasal sistemleri, hukuk ve kültürün arka planını inceleyen yenilikçi sosyal bilimler programıdır. Hukukta yer alan hukuki sorunların çözülmesini sağlayan, devleti meydana getiren anayasanın içinde bulunan ve bütünlüğün korunmasına katkı sağlayan ilkeleri göz önüne alan bir anlayışın benimsenmesini sağlayan personellerin yetiştirilmesini mümkün kılan programdır.

Adalet Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Adalet Bolumu Egitim Suresi Kac Yildir
Adalet Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Adalet bölümü öğrencilerinin söz konusu bölümden mezun olmaları için 2 yıllık meslek yüksek okulunu başarılı olarak bitirmeleri gerekir. Bahsi geçen programda adalet sisteminde aktif olarak görev yapmakta olan hakim ve savcılara pek çok alanda destek sağlanmasına ilişkin personel yetiştirilir. Bu bölümden mezun olanların zabıt katipliği ile infaz ve koruma memuru olmaları mümkündür.

Adalet Bölümü Dersleri Nelerdir?

Adalet Bolumu Dersleri Nelerdir
Adalet Bölümü Dersleri Nelerdir?

Adalet bölümü derslerinden bazılarını sizlere hazırladık. Adalet bölümünde öğrencilerin aldığı bazı dersler şu şekildedir:

-Kamu hukuku

-Özel hukuk bilgisi

-Hukuk usulü bilgisi

-Ceza ve ceza usulü bilgisi

-İcra-iflas bilgisi

-Avukatlık ve noterlik mevzuatı

-Mali mevzuat

-Hukuk dili

-Adli tıp

-İnfaz bilgisi

-Kalem mevzuatı

-Daktilografi

-Muhasebe

-Arşiv ve dosyalama teknikleri

Adalet Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Adalet Bölümünden mezun olan öğrenciler, hukuk sisteminin temelinde görev yapma ve adaleti sağlamaya yönelik görevlerde yer alırlar.

Adalet Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Adalet Bolumu Mezunu Is Olanaklari Nelerdir
Adalet Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Adalet bölümünden mezun olan öğrencilerin iş olanakları son derece fazladır. Adalet bölümünden mezun olanların görev alabileceği kariyer olanakları şu şekildedir:

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Nedir?

Mahkemelerin yazı işleri

-İcra memurluğu veya yardımcılığı

-İnfaz kurumlarında

-Resmi veya özel bankalarda

-Çeşitli kamu ve iktisadi kuruluşları

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply