Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü Nedir, Aile ve Tüketici Bilimleri programının maksadı, öncelikle aile, çalıştığı kurum ve toplumun hayatını uluslararası yaşam kalitesini göz önünde bulundurarak, bu noktaya ulaşmasına katkıda bulunmak, aile üyelerinin, ailelerin ve kurumların ekonomik kaynaklarında planlama yapmak, bunu en verimli duruma getirmek, tüketicilerin davranışlarını analiz etmek, kontrol altında tutmak ve kurumların belirlemiş oldukları hedefler dahilinde taleplerine erişebilmek amacıyla denetim ve planlar oluşturabilecek kişilerin yetiştirilmesine sağlamaktır.

Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Aile ve Tüketici Bilimleri programında öğrenim görecek öğrenciler, 4 yıllık lisans eğitimi alırlar. Öğrenciler bu bölümden mezun olmak amacıyla 240 AKTS kotasını doldurmalıdır.

Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü Dersleri Nelerdir?

Aile ve Tüketici Bilimleri programından mezun olmak isteyen öğrencilerin 8 dönem boyunca görecekleri derslerde başarılı olmaları gerekir. Söz konusu bölümden mezun olmak isteyen öğrencilerin göreceği bazı dersler şu şekildedir:

-Aile Yapısı,

-Genel Muhasebe,

-Aile İlişkileri,

-Tüketici Eğitimi,

-Aile ve Çevre,

-Görüşme Teknikleri ve Rapor Yazma,

-Tüketici Hukuku,

-Konutlarda Tasarım ve Dekorasyon,

-Kurumlarda Fiziksel Çevre ve Yönetimi,

-Aile ve Tüketici Bilimlerinde Evde Bakım Hizmetleri

Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Aile ve Tüketici Bilimleri programından mezun olan kişilerin görev yapabilecekleri iş yerleri şu şekildedir:

-Bakanlıklar,

-Okullar,

-Hastaneler,

-Oteller,

-Özel Şirketler

Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Aile ve Tüketici Bilimleri programından mezun olan öğrenciler, tüketim ve pazarlamanın yer aldığı her tüm yerlerde iş arama imkanına sahiptir. Bulunduğunuz dönemde pek çok özel kurum, tüketim hareketlerini takip edilerek bunların analiz edilmesi amacıyla, Aile ve Tüketici Bilimleri programından mezun olan kişilere bünyesinde iş imkanı vermektedir. Devlet kurumlarında çalışmak isteyen kişilerin devlet kurumlarında var olan iş imkanından faydalanmak amacıyla Kamu Personeli Seçme Sınavından gerekli puanları alması gerekir.

Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply