Merhabalar Sevgili Okurlarımız , artık bu blogu çok aktif bir şekilde kullanmaya karar verdim ve bundan sonra blogumuzda siz değerli okurlarımız için hem faydalı bilgiler hemde kendi tecrübelerimi paylaşacağım. İlk olarak bloga yeni bir yazı yazayım derken kategorilerden Gezdim-Gördüm kategorisi gözüme çarptı ve yakın bir zaman içerisinde gitmiş olduğumuz alanya’nın manavgat ilçesinde bulunan Lyra Resort Hotel hakkında bir yazı yazmak istedim.

Oteli tatil.com üzerinden bulduk ve yorumlara baktıktan sonra hem fiyat hemde otel’in görsel olarak göze hoş gelmesi bizi cezbetti rezarvasyonu yaptırdık ve yola koyulduk. Adana ilinde olduğumuz için normal şartlarda mersin yolu üzerinden gidilebilir fakat geçmiş tecrübelerimden yola çıkarak (2 – 3 sene önce yine bu güzergah üzerinden yolculuk yaptığım için) bu sefer konya üzerinden gitme kararı aldım. Konya üzerinden 560 km’lik yolu oyalanarakta olsa 5.5 – 6 saat gibi bir sürede tamamladık. Bu arada yola çıkarken pek yanıma birşey almama gibi bir huyum olduğu için otel bölgesine yaklaşırken şehir merkezinde lc waikiki magazasından şort – tişört vs. alıp temel eksikleri tamamladıktan sonra otel’e vardık. Saat 13:55 civarı normal şartlarda daha önce gitmemiş arkadaşlarımız için Tatil dönemlerinde (başka dönemlerde nasıl bilmem) Otel girişi 14:00 çıkışı ise 12:00 olarak belirlenir , yaklaşık 1 saat kadar odanın hazırlanmasını bekledik o sırada sağolsun otel çalışanlarından resepsiyon görevlisi Mustafa Bey , karnımız aç ise snack bar’dan karnımızı doyurabileceğimizi belirtti. Bizlerde lobi’de beklemeyi tercih ettik 2 – 3 defa odamız ne oldu diye sorduktan sonra nihayet 14:58 gibi oda giriş kartımızı aldık. Son dönemlerde turizm bölgelerindeki otellerde Deniz manzaralı ve kara manzaralı muhabbeti çıkmış biz kara manzararlı odayı tercih ettik. Odalar öncelikle 2 katlı dubleks tipi daireler her katta 4 oda toplamda 8 oda bulunmakta. Odaya girdiğimiz en çok hoşuma giden olay odayı 2 ye bölmüşler çocuk odası ve yetişkin odası şeklinde banyo ve wc iç içe yetişkin odasında bulunuyor. Çocuk odasında 2 katlı ranza var ve kliması mevcut aynı şekilde yetişkin odasında klima ve tv var, minibuzdolabı dolaba hergün 2 adet su 2 bira ve 2 asitli içecek dolduruluyor. Otelin konsepti ultra herşey dahil olduğu için pek yiyecek ve içecek sorunu yaşamıyorsunuz. Deniz konusuna gelecek olursak çok taşlı ve derin o sebeple sanıyorum otel’e giden kişiler o sebeple havuzu tercih ediyor. Ayrıca havuzlar yoğun dönemler olduğu için pek sağlıklı değil (Aileler küçük çocuklarıda yetişkin havuzuna soktuğu için – idrar vs. yapılıyor havuza) temizlik ne derece yapılıyor bilmiyorum fakat bazı otellerde havuz sürekli kendi kendini temizliyordu bu otel’de bunu göremedim ne yazıkki o sebeple fazla yorum yapamıyorum. Şimdi size otelin  resmini paylaşacağım oradan fikir edinebilirsiniz auqa parkı oldukça eğlenceli ayrıca 2 tane daha açık havuzu var.

Papazın Bahçesine Nasıl Gidilir Diyenler Sonuç Hüsran

 

lyra resort

 

Bazı bloglarda gördüğüm üzere + ve – lerini paylaşmak istiyorum.

Artı Yönleri ;

Otelde yemekler güzeldi ve ikram konusunda garsonlar oldukça ilgili buradan onlara tekrar teşekkür ediyorum.

Oda temizliği ve teknik ekip oldukça iyi çalışıyor herhangi bir problem durumunda hızlı bir şekilde müdahale edilebiliyor.

Eksi Yönleri ;

Havuz Temizliğine biraz daha özen gösterilir ve En azından Aileler için Ayrı bir havuz temin edilebilirse çocuklu ailelerin birlikte girebileceği çocukları eğlendirmek amaçlı auqa park harici daha iyi olur.

Animasyon ekibi ve çocuklar arasında düzenlenen aktivitelerde özellikle yabancı turistlere torpil yapıldı. (Çocuklar konusunda herbirini 1 alanda 1. gösterebilirler diğer türlü problem oluyor)

Tatil yapmak için çok uzun yoldan geliyorsunuz haliyle odayı zamanında hatta zamanından önce bile hazır etseniz daha sağlıklı olacaktır.

Otelde kara tarafında kaldığımız için ve yeni olduğumuz için ilk gün ve 2. gün bir çok yeri bulmakta zorlandık giriş yaptığımızda verilen bir otel haritası vs. var fakat yinede tabelalar ile veya lobiye otel krokisi eklenebilir.

 

Sizlerde benzer otellerde yaşadığınız tecrübeyi bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

 

Share.

2005 Yılından Beri Aktif Olarak Web Siteleri ile ilgilenmekteyiz. Eğitim , Sağlık ve Teknoloji başta olmak üzere Finansal konularda araştırmalar yaparak kendimi geliştirdim. Site kurucusu ve Google Fanatiğiyim.

Leave A Reply