Animasyon ve Oyun Tasarımı, sözel bölümlerden biridir. Temelinde animasyon ve oyun geliştirmek amacıyla yapılan tasarım ve estetik uygulaması olarak tanımlanabilir. Farklı alanların göz önüne alınarak düşünce, konu ve mesajların temsil edilmesi maksadıyla geleneksel ve yeni medyadaki yaratıcılığı ve kasıtlı kullanımı basit hale getirir. Animasyon ve Oyun Tasarımı, kısacası birçok alanda yaratıcılık, ekip çalışması, düşünce yapıları ve daha birçok özelliğiyle öğrencilerin teknolojinin imkanlarından yararlanmasına olanak sağlayan bölümdür

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü Kaç Yıldır?

Animasyon ve Oyun Tasarimi Bolumu Kac Yildir
Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü Kaç Yıldır?

Animasyon ve Oyun Tasarımı, İletişim Fakültesinin bir bölümüdür ve eğitim süresi 4 yıllık plan bir lisans bölümü olarak karşınıza çıkmaktadır. Animasyon ve Oyun Tasarımı bölümüne girişlerin yalnızca sözel puan türü üzerinden olduğu bilinmektedir.

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümünün Dersleri Hangileridir?

Animasyon ve Oyun Tasarimi Bolumunun Dersleri Hangileridir
Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümünün Dersleri Hangileridir?

Animasyon ve Oyun Tasarımı bölümünde yer alan bazı dersleri sizler için maddeler halinde yazdık. Toplamda 8 dönem süren eğitim hayatında alınacak olan bazı dersler şu şekildedir:

-Animasyon ve Oyun Tasarımına Giriş

-Algı ve Tasarım Kavramları

-Bilgisayarlı Grafik

-Kil ile Modelleme

-Oyun Analizi

-Vektörel Çizim

-Tasarımcılar için Eskiz Teknikleri

-Görsel Öyküleme

-2 Boyutlu Animasyon

-3 Boyutlu Modelleme, Dokulama ve Işıklandırma

-Üç Boyutlu Organik Modelleme

-Oyun Prodüksiyonu ve Prototiplendirme

-Üç Boyutlu Karakter Animasyonu

-Bölüm Tasarımı ve Oyun Mekanikleri

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Animasyon ve Oyun Tasarimi Bolumu Mezunu Ne Is Yapar
Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Animasyon ve Oyun Tasarımı bölümünden mezun olan birçok animasyon ve oyun içinde bulunan karakterlerin ve çevrenin tasarlanmasını, modellenmesini ve oluşturulmasını yapmada görev aldıkları bilinir.

Beyaz Diş Özet

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Animasyon ve Oyun Tasarımı programını bitirerek kariyerine ilk adımı atmak isteyen öğrencilerin birçok seçeneği vardır. Bu bölümden mezun olan kişilerin oyun şirketleri, çizgi film şirketleri, grafik tasarım atölyeleri ve otomotiv şirketlerinde kariyerlerine devam etmesi mümkündür. Tabi bu noktada önemli olan şey bu bölümden iyi bir eğitim alarak mezun olmaktır. Ayrıca pek çok devlet ve özel kurumlarında da görev alma fırsatı da bulunmaktadır. İstek dahilinde akademik kariyer süreci de bir tercih olmaktadır. Bahsi geçen iş fırsatlarını yakalamak adına devlet kurum ve kuruluşlarında kariyer yapmak amacıyla söz konusu bölüm mezunların Kamu Personeli Seçme Sınavından yeterli olabilecek bir puanı alması istenmektedir.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply