Uncategorized

Anlamlı Menfaat sözleri

Ne yazık ki menfaatleri doğrultusunda seviyorlar insanlar sizleri. Diyelim ki çok önemli bir şirkette ve çok önemli bir pozisyondasınız. Her kes sizin etrafınızda pervane olur, ağzınızın içine bakarlar. Çünkü sizlere gebedirler. Bilirler ki dilerseniz cezalandırırsınız, dilerseniz ödüllendirirsiniz. Bir anda ilgi odağı olursunuz ve herkes sizin çevrenizde dolaşır.

Peki, yönetici değil de çaycı olsanız? Kimse size lafını esirgemez, bilakis ağzına geleni söyler aşağılar küçümser. Çünkü menfaati yok, en fazla sizden çay ister sizde işinizden olmamak adına mecburen getirmek zorundasınızdır. Bu me yazık ki özel hayatımızda da böyle. İstisnalar hariç herkes menfaatleri doğrultusunda geziniyor etrafınızda.

İlişkiler ne yazık ki çıkarlar üzerine kurulu. Sizde böyle insanları hayatınızdan uzaklaştırabilir, çevrenizde size siz olduğunuz için değer veren insanlarını tutabilirsiniz. Menfaat sözlerini bizlerde size rehber olsun diye derledik. İçerikten ders çıkabilir, hayat görüşünüzü arttırıp menfaatsiz insanları çevrenizde tutabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu