Antropoloji Bölümü Nedir: Antropoloji Bölümü, geçmiş ve bulunduğumuz dönemde insanları insan davranışlarını ve toplumlara ait bilimsel çalışmaları konu edinen bir programdır. Antropoloji, insanların, canlı tarihlerine ilişkin sahip olunan belgeler kapsamında primatların incelenmesi olarak bilinmektedir. Antropoloji Bölümü, insanların dil, kültür, toplum, biyolojik ve maddi kalıntılarını, primatların biyolojik öğelerini ve davranışını, bununla birlikte de alışkanlıklarımızı incelemektedir. Devamlı yeni teknolojilerin ve fikirlerin yer aldığı geniş bir programdır.

Antropoloji Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Antropoloji Bolumu Egitim Suresi Kac Yildir
Antropoloji Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır

Antropoloji, üniversitelerin Fen Edebiyat Fakültesinde ya da Dil ve Coğrafya Fakültesinde verilen 4 yıllık lisans bölümüdür. Antropoloji bölümünde başarılı şekilde mezun olan bilim insanları “Antropolog” unvanına sahip olur. Antropologlar ilkel dönemlerden uygar dönemlere kadar bütün insan gruplarının önceki durumunu anatomik yapısını, var olan özelliklerini, yaşayış biçimini, üretmiş oldukları eserleri, konuştukları dilleri ve geleneklerini araştıran bilim insanları olarak bilinmektedir.

Antropoloji Bölümü Dersleri Nelerdir?

Antropoloji Bolumu Dersleri Nelerdir
Antropoloji Bölümü Dersleri Nelerdir

Antropoloji bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin bu bölümde karşılarına çıkacak olan bazı dersler şu şekildedir:

-Fiziki Antropoloji

-Paleoantropoloji

-El İzleri Antropolojisi

-Primatoloji

-Röntgenometri

-Evrim ve Evrim Tarihi

-Grafik Metotları

-Genetik İlkeleri

-Evrimin Genetik Temelleri

-Ekoloji ve Kültür

Antropoloji Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Antropoloji Bolumu Mezunu Ne Is Yapar
Antropoloji Bölümü Nedir? 4

Antropoloji bölümünden mezun olmayı başaran öğrenciler, geniş bir iş fırsatına sahiptir. Üniversitede almış oldukları eğitimin oldukça büyük önemi vardır. Kendisini iyi geliştiren öğrencilerin iş bulma imkanı son derece yükseltir. Bu iş imkanları arasında Paleoantropoloji, sosyal antropoloji, Fizik antropoloji gibi iş imkanları yer almaktadır.

İşletme Bölümü Nedir?

Antropoloji Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Antropoloji bölümünden mezun olan öğrencilerin kariyerlerine devam edebileceği iş olanaklarından bazıları şu şekildedir:

-Maden Tetkik Arama

-Tabiat Tarihi Müzesi

-Doğa Tarihi Müzeleri

-Orman Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı ve Teşkilatları

-Kültür Bakanlığı ve Teşkilatları

-Turizm Bakanlığı ve Teşkilatları

-Milli Folklor Enstitüsü

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply