APS nedir, APS, PTT‘nin bünyesinde yer alan Acele Posta Servisi’ nin kısaltması olarak kullanılmaktadır. Acele Posta Servisi, ürünün sahibine iletilmesi anlamında kızlı bir teslimin yapılması adına kurulan bir posta servisidir. Söz konusu servisten faydalanarak gönderilen ürünlerin hızlı teslimine Acele Posta Gönderisi yani APG adı verilmiştir. Ülkemizde şu ana dek kentlerin hepsi dahil olacak şekilde yaklaşık olarak 3.000’e yakın işyerinde APG hizmeti aktif olarak verilmektedir. Yurt içerisinde mektup ve kargo şeklinde gönderimi yapılabilen ve en yüksek 30 kg. ağırlık değerine dek bütün ürünlerin APG şeklinde gönderilmesi mümkündür.

APG’lerde boyut sınırlaması

APS nedir
APS nedir

APG postalarında boyut sınırlama uygulaması vardır. Bu uygulama 2 farklı gönderi için uygulanır. APG için boyut sınırlaması şu şekildedir:

-Zarf biçiminde olan gönderilerde boyut sınırlaması minimum 14×9 cm

-Paket biçiminde olan gönderilerde ise, bir kenarı veya yüksekliği 100 cm’den daha az olmayacak şekilde en yüksek çevre uzunluğu 300 cm

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply