Arkeoloji ve Sanat Tarihi Programı, teorik ve metodolojik yaklaşımların uygulamalı olarak arkeoloji, sanat ve görsel kültür tarihine ait değerleri, kültürel mirasları ve müze çalışmalarını son derece disiplinli bir şekilde yerine getiren bölümdür. Bahsi geçen programda, ayrı ayrı yerleşim yerlerinde eski dönemlerde hayatını sürdürmüş olan uygarlıklar hakkında henüz daha gün yüzüne çıkarılmamış değerleri tespit ederek, kültürel yönden inceleyip, daha sonra ayrıntılı şekilde bilgilerin toplanmasına imkan sağlanması gibi işler yer almaktadır.

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?
Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü, İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesinin bünyesinde yer alan bir eğitim programı olup, 4 yıllık lisans programıdır. Bahsi geçen bölüme ait öğrenci alımının yalnızca sözel puan türünden olduğu bilinmektedir.

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Dersleri Nelerdir?

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bolumu Dersleri Nelerdir
Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Dersleri Nelerdir?

Arkeoloji ve Sanat Tarihi programında yer alan bazı dersleri sizler için derledik. Bu derslerden ve diğer tüm derslerden başarılı olanlar söz konusu programdan mezun olma hakkı elde ederler. Arkeoloji ve Sanat Tarihi programında yer alan bazı dersler şu şekildedir:

-Mimari Çizim

-Osmanlıca

-Görsel Kültürün Anlaşılması

-Sanat Tarihi ve Görsel Kültür

-Anadolu Arkeolojisi

-Geç Antik Çağ ve Bizans Uygarlıkları

-Müzecilik Çalışmaları

-Eski Mısır Sanatı ve Arkeolojisi

-Eski Yakın Doğu Sanatı ve Arkeolojisi

-Osmanlı Dönemi Sanatı ve Arkeolojisi

-Eski Yunanlar ve Romalılar

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bolumu Mezunu Ne Is Yapar
Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Arkeoloji ve Sanat Tarihi programından mezun olan öğrenciler, tarih hakkında bilgiler yollamak ve sanat alışkanlıklarını derleyerek, ayrıntılı olacak şekilde araştırdıktan sonra, merak edenlerle buluşturur.

Yalnız Efe Özet

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bolumu Mezunu Is Olanaklari Nelerdir
Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Arkeoloji ve Sanat Tarihi programından mezun olan öğrenciler, öğrenim gördükleri esnada pek çok farklı alanlarda eğitim alma hakkına sahiptir ve bunun sonucunda da ile tecrübe edindikleri alanlarda uzmanlaşmalıdır. İyi bir eğitimin ardından pedagojik formasyon aldıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim kurumlarında tarih öğretmenliği yapma hakkı elde edebilirler. Ayrıca bahsi geçen programdan mezun olanların kazı alanlarına katılmak, tarihin aydınlatılması araştırmalarında yer bulunmak ve sergileme için yapılması gerekenler konusunda görev almak gibi iş imkanları vardır. Bunun yanı sıra müze ve sergilerde de çalışma imkanına sahiptirler.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply