Baş Dönmesi Neden Olur?, Baş dönmesi, günlük yaşamda büyük oranda görülebilen bir sağlık sorunudur. Bu sebeple baş dönmesi nedenleri de internette sık sık araştırması yapılan konular arasında yer almasını sağlamıştır. Baş dönmesi, bireyin günlük yaşamındaki kalitesini büyük oranda etkileyen bir rahatsızlık türüdür. Baş dönmesini tedavi etmek amacıyla birçok doğal yöntem bulunur. Bu rahatsızlık sürekli devam ediyorsa ciddi rahatsızlıklara işaret edebilir. Bu nedenle de vakit kaybetmeden uzman bir doktora görünmek en doğru seçim olacaktır.

Baş Dönmesi Neden Olur?

Baş dönmesi, birçok farklı nedene göre meydana gelebilir. En yaygın olarak gribal enfeksiyonlar ve nezle gibi rahatsızlıklarda gözükmektedir. Devamlı olarak baş dönmesi olanların vertigo rahatsızlığına maruz kalması ihtimali yüksektir. Vertigo rahatsızlığı devamlı olarak baş dönmesine ve sersemlik hissine yol açmaktadır. Vertigo, iç kulağın denge kaybı sebebiyle oluşmasıdır. Bununla birlikte vertigo rahatsızlığına baş dönmesiyle birlikte kusma da görülebilir. Baş dönmesi, bazı damar rahatsızlıkları sonucunda da ortaya çıkabilmektedir. Beyin damarlarında damar sertliği meydana gelmesinin sonucunda baş dönmesi oluşur. Kolesterol kapakları ile beraber dengesizlik durumu da görülür. Bu da baş dönmesine sebep şuur. Damar tıkanıklığı kesinlikle önemsenmesi gerekli olan son derece önemli bir rahatsızlık olarak bilinmektedir. Nöroloji rahatsızlıklarından biride budur. Baş dönmesi, diğer taraftan beyin kanseri, diğer adıyla beyin tümörleri sonucunda kendisini gösterir. Ayrıca ilerleyen beyin tümörleri, yoğun bir biçimde baş dönmesine neden olur. İyi huylu ya da kötü huylu fark etmeden beyin tümörleri sebebiyle baş dönmesi kendisini gösterebilir. Ms gibi rahatsızlıklarda beyin tümörüne yol açan etmenlerdendir. MS en fazla görülen nörolojik rahatsızlıklardan bir tanesidir. MS genç bireylerde ve bayanlarda erkeklere nazaran daha çok ortaya çıkmakta ve bireyin gündelik hayat kalitesini aşağı çekmektedir.

Çocuklarda Kusma Nedenleri

Baş Dönmesine Ne İyi Gelir?

Baş dönmesi anlık olarak gelişen ve önemsenmesi gereken bir sağlık sorunudur. Kimi zaman basit bir durumdan dolayı oluşsa da kimi zamanda daha ciddi sebeplerle ortaya çıkabilir. Özellikle geçmeyen baş dönmesi, kesinlikle uzman bir doktora muayene olmayı gerektirir. Baş dönmesine ne iyi gelir sorusunun doğal yöntemlerine gelin birlikte göz atalım.

Zencefil

zencefil
zencefil

Zencefil, baş dönmesine karşı oldukça etkili olan doğal yöntemlerden biridir. Zencefilin birçok rahatsızlığa karşı oldukça etkili olduğu bilinir. Günlük 2 kez zencefil çayı tüketmek, baş dönmesine iyi gelmektedir. Zencefilin yaralarına baktığımızda, bilimsel araştırmalar bunu desteklemektedir. Vertigo tedavisi içinde kullanılan zencefil çayını şayet baş dönmesine maruz kalıyorsanız içebilirsiniz.

Nane Yağı
nane
nane

Nane yağı, baş dönmesi ve baş ağrısına ciddi oranda iyi gelmektedir. Nane yağı, vertigo tedavisinde de kullanılan doğal yöntemlerdendir. Bunun yanı sıra baş dönmesi esnasında badem yağı ile beraber karıştırıp kullanıldığında baş dönmesine oldukça iyi gelecektir. Nane yağı yalnızca baş dönmesi değil diğer taraftan mide bulantısına da büyük oranda iyi gelmektedir.

Limon
limon
limon

İçtiğinde büyük miktarda c vitamini bulunduran limon, baş dönmesine karşı eski zamanlardan beri kullanılan doğal bir üründür. Limonu direkt veya suyunu sıkarak da içebilirsiniz. Limonun içerisine isteğinize bağlı olarak 2 çay kaşığı kadar  şekerde ilave edebilirsiniz.

Kabak Çekirdeği
kabak cekirdegi
kabak çekirdeği

İnsan sağlığı anlamına büyük faydaları olan kabak çekirdeği, baş dönmesine de iyi gelen bir üründür. Sıklıkla baş dönmesi sorunu yaşıyorsanız akşamları bir avuç kabak çekirdeğini yiyerek bu sorundan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Kabak çekirdeği, sinir ve bağışıklık sistemi üzerinde oldukça etkilidir.

Tansiyon Düşüklüğü Sebepleri Nelerdir?
Bal
bal
bal

Birçok sağlık sorununa karşı kullanılan doğal yöntemlerden olan bal, baş dönmesi tedavisi içinde tercih edilmektedir. Baş dönmesinin sebebi kan şekeri düşüklüğü ile alakalı olduğunda bal yemek iyi bir yöntem olacaktır. Bal ile beraber bir miktar elma sirkesi de kullanmanız mümkündür. Baş dönmesine kesin çözüm olacaktır.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply