Beyaz Diş annesi tarafından diğer yavruları arasında daha fazla önem verilen gri tüylere sahip olan bir kurttur. Her yavru için olduğu kadar o da annesine muhtaçtır ve annesinin yapmış olduklarını sürekli izler. Yavru kurt olmasının verdiği durumla bir gün yuvasından dışarı çıkmıştır ve çevreyi inceler. Bu esnada dışarıda bir insan görmüştür. İnsanı sürekli olarak inceleyen beyaz diş, daha sonra yavaş yavaş adama doğru yaklaşmıştır. Annesi beyaz dişin yuvadan çıktığını sesini duyduktan sonra anlamıştır ve yavrusunu kurtarmak amacıyla adama doğru koşmaya başlar. Fakat adam yavru kurt ve annesini yakalar. Ardından da onları bir toplama kampına doğru götürür.

Bu kampta diğer köpekler yavru kurt için beyaz diş adını verir. Beyaz diş diğer köpeklerden farklı oluşu sebebiyle köpeklerin saldırısına uğramıştır. Yavru küçük bir kurt olmasından dolayı kendisini savunamaz. Diğer taraftan da annesi başka yere gönderilir. İyiden iyiye tek kalan yavru hayatta kalmak için mücadele etmeyi ve kendisini korumayı öğrenmeye karar verir. Günlerin birinde barınağın sahibi olan adamın çocuğunu diğer çocukların saldırısından korumuştur. Sahibi ona karşı daha iyi bir bakım kararı verir ve daha çok sevilmeye başlanır.

Uzun bir zaman geçtikten sonra günlerden bir gün kampta kıtlık yaşanır o kadar zor zamanlar ortaya çıkar ki köpekler yemek haline gelir. Yavru kurt gitmesinin zamanının geldiğini anlamıştır ve kamptan kaçmayı başarır. Fakat belirli bir zaman geçtikten sonra kampa geri dönmüş ve sahibi onun güçlü olduğunun farkına varmıştır. Beyaz dişi satma konusunda karar almıştır. Yeni sahibi ise Beyaz dişi köpek dövüşleri için almıştır ve ona çok kötü davranmaktadır. Aradan geçen her gün biraz daha hırçın hale gelir ve birçok kavgayı da kazanmıştır. Başka bir adam beyaz dişi görmüştür ve onu satın almak için karar alır ve satın alır. Beyaz dişi alan adam oldukça iyi bir insandır. Beyaz diş yeni sahibine oldukça bağlanmıştır ve öyle ki yeni sahibine saldıran bir adama karşı onu korumuştur. Bu sırada ağır şekilde yaralanmıştır ve bu olaydan sonra öleceği söylenmiştir. Fakat yeni sahibi ona çok iyi bakmış ve bu öykünün ardından da beyaz dişin namı her yere yayılmıştır.

Çevre Mühendisliği Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply