Anti virüs programları bilgisayarınızı yahut akıllı cihazlarınızı karşıdan gelen kötü amaçlı yazılımlara karşı korumaktadır. Öyle ki virüsler günümüzde bilgisayar ve akıllı cihaz kullanan kullanıcıların en büyük sorunlarının başında gelmektedir. Bu virüsler sadece cihazınızı yavaşlatmak veya çalışmasını bozmakla kalmayıp, sizlerin cihazınızda bulunan kimlik bilgileri, kredi kartı bilgileri gibi kişisel bilgilerinize ulaşabilir ve başınıza büyük işler açabilir. Bu durumda yapılması gereken en önemli şey bir anti virüs programına sahip olmaktır. Ancak kullandığınız anti virüs programı da dışarıdan gelen kötü yazılımlara karşı dirençli olmalı ve iyi bir güvenlik duvarına sahip olmalıdır. Tüm bunları yaparken de bilgisayarınıza fazla yük bindirmeyen bir anti virüs programı seçmeniz gerekmektedir. Bugünkü yazımızda sizlere hem işlerini çok iyi yapan hem bilgisayarınızı yormayan hem de tamamen ücretsiz anti virüs programlarını tanıtacağız.

Kaspersky Free Anti virüs

Kaspersky firmasının kullanıcılara sunduğu en önemli 3 özellik, oldukça başarılı bir yazılıma sahip olması, ücretsiz sürümünde birçok özelliği kullanmaya imkân vermesi ve hızlı bir tarama özelliğine sahip olmasıdır. Diğer anti virüs programlarından üstün olan ekstra bir hizmet sunmuyor ancak virüslere karşı koruma konusunda işini en iyi yapan programlardan birisi. Ara yüz konusunda anlaşılması biraz güç olsa da düşük seviyeli sistemlerde oldukça etkin ve başarılı bir performans sergilemektedir.

Avast Free Anti Virüs Programı

Avast Free anti virüs programı diğer anti virüs programlarına nazaran içerisinde oldukça fazla özelliklerle gelmektedir. Avast anti virüs programında gelen ek özelliklerinden bazıları; parola yöneticisi, internet tarayıcıları için birtakım eklentiler ve sıkı tarama seçeneği. Ayrıca tamamen kotasız olmasa bile güzel bir VPN hizmeti de sunmaktadır. Ancak kullanıcıların geri dönüşlerine bakıldığında VPN hizmetinin cihazları yavaşlattığı söyleniyor.

Zyxel modem şifre değiştirme nasıl yapılır ?

Awg Anti Virüs Free

Donanım özellikleri düşük olan sistemlerde oldukça başarılı bir şekilde çalışan AVG Anti Virüs Free programı tıpkı diğerleri gibi ücretsiz hizmet veren bir programdır. Avast Free Anti Virüs programıyla kıyaslandığında daha az özellikleri olmasına rağmen virüslere karşı koruma ve dosya taramalarında oldukça iyi ilk çıkardığı söylenebilir. AVG anti virüs programını öne çıkaran özelliği ise bilgisayarınızda bulunan hasarlı dosyaları size bildirim olarak göndermesi ve dosyaları ayıklaya bilmesidir.

Avira Free Anti Virüs

Anti virüs programları piyasasında oldukça tecrübeli bir program olan Avira programı üstün başarılarına rağmen hala ücretsiz olarak hizmet vermeye devam ediyor. Programın ek özelliklerinden çoğu ücretli olsa da temel anti virüs koruma işini oldukça iyi yapıyor. Kullanıcılardan gelen geri dönüşlere bakıldığında ise bu programın ek paketleri satın alındığı zaman cihazların performansında yavaşlamaların meydana geldiği söyleniyor. Her programın olduğu gibi Avira anti virüs programının da diğerlerinden öne çıkan bir özelliği bulunmaktadır. Sizlere kişiselleştirme bakımından oldukça geniş imkânlar sunan Avira programı rakiplerinden görsellik açısından oldukça farklı duruyor.

Panda Free Anti Virüs

Düşük seviyeli sistemlerde çok iyi iş yapmasa da orta seviye ve üst seviye sistemlerde oldukça başarılı bir şekilde çalışan Panda anti virüs programı temel anti virüs koruma işlemlerinin hepsini ücretsiz bir şekilde yapıyor. Avira kadar olmasa da bu programda da kişiselleştirilebilir ara yüz ve görsel geliştirme özelliği bulunuyor. Programda tamamen sınırsız olmazsa da başarılı sonuçlar veren bir VPN hizmeti de yer alıyor.

Dünyanın ve Türkiyenin En Güvenilir Kripto Para Borsaları

Microsoft Windows Defender

Bu program Windows işletim sisteminin temel anti virüs programıdır. İşletim sistemi ile beraber geldiği için de tamamen ücretsiz bir hizmet sunmaktadır. Sisteminizin seviyesi ne olursa olsun Windows Defender oldukça istikrarlı ve hızlı çalışmaktadır. Sadece temel bir taramaya ihtiyaç duyuyorsanız ve ek özellikler satın almak istemiyorsanız Windows Defender tam size göre. Temel anti virüs özelliklerinin yanı sıra ebeveyn kontrolü gibi birtakım ekstra özellikler de bu programda yer almaktadır.

Share.

Leave A Reply