Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Nedir: Yeni bir bölüm olarak sayılabilir Biyomedikal Mühendisliği Bölümü, mühendislikte var olan tıbbi sorunları ortadan kaldırmak amacıyla kullanılabilecek yöntemleri tespit etmek adına matematik, biyoloji ve tıp çalışmalarını bir araya getirir. Bahsi geçen mühendislikte, bu bölümü tercih etmeyi düşünen öğrenciler, sağlık konusunda yararı olabilecek güncel ürünleri ve süreçleri, araştırıp, tasarladıktan sonra geliştirmek için hazır hale getirirler.

Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Biyomedikal Mühendisliği Bölümü, sadece sayısal puan türü ile öğrenci kabul eder ve 4 yıllık lisans programıdır.

Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Biyomedikal Mühendisliği Bölümünde eğitim görecek olan öğrencilerin söz konusu bölümde alacakları derslerden bazıları şu şekildedir:

Genel Biyoloji,

Klinik Mühendisliği

Anatomi ve Fizyoloji,

Biyofizik

Elektrik Devreleri

Mesleki Sorumluluk ve Etik

Elektromanyetik Alan ve Dalga Teorisi,

Biyomedikal Enstrümasyon

Biyoistatistik

Biyomedikal Görüntü İşleme

Biyomalzemeler

Biyosensörler

Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İnsanların yaşam koşullarını daha iyi hale getirmek maksadıyla yenilikçi sağlık ekipmanlarını tasarlayıp, geliştirmek adına mühendislik ve tıp kombinasyonunu tespit etmek biyomedikal mühendislerinin en temel görevidir.

Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Biyomedikal Mühendisliği Bölümünden mezun olan bireylerin, sağlık sektöründe yapılan bütün tıbbi çalışmalarda yetkililerin işlemlerini basit hale getirmeye olanak sağlayan tüm cihazları ve protezi üretmekten yükümlü oldukları için genellikle medikal alanda faaliyet gösteren firmalarda görev alırlar veya kendilerine ait firmalarını da kurma imkanları vardır. Diğer taraftan bunların dışında hastanelerde de görev yapma imkanları bulunur.

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply