Yaz geldi ve herkesin istediği şey tahmin edildiği gibi güzel bir tatil olacaktır.Tabi tatil içinde ülkemizde tatil için gelinen mekanlardan biride Bodrum diyebiliriz.Bodruma genelde buralarda söylenen şudur Ege’nin Parisi yada Londrası diyebilirler.Bunun nedeni ise pahalı olmasının dışında hiçbir neden yoktur ve lüx yaşamı sevenler için farklı bir mekandır.Yani sırasıyla Güvencilikten olarak bilinen mekandan başlarsanız birçok büyük oteli sırasıyla görebilirsiniz ve kimlerin geleceğinizde az çok tahmin edebilirsiniz.

Otellere kimlerin geldiğini tahmin ediyorsanız fiyatlarını da biraz araştırarak öğrenebilirsiniz.Eğer lüx denen otellerden birinde kalmak istiyorsanız bu fiyat 150-1000 TL arası değişmektedir.Buradan biraz daha araştırarak bütçenize uygun otelide bulabilirsiniz.

Peki Bodruma Nasıl Gidilir yada Ulaşım Nasıl Yapılır
1-Uçak
Tabi biletlerinizi biraz önceden almışsanız ilk aklınıza gelen Uçak ile olacaktır.Milas-Bodrum Havalimanına bir bilet alarak Milas-Bodrum Havalimanına iniş yapabilir ve daha sonra ise herhangi bir araçla gidebilirsiniz.Yani isterseniz araç kiralayabilir,istersenizde taxi ile Bodruma gidebilirsiniz.Tabi Havalimanında bulunan firmalara ait taşıma araçlarıda bunlara eklenebilir.

2-Karayolu ile yani şahsi aracınızda nasıl gelebilirsiniz.
Kendinize ait bir aracınız yada kiraladığınız bir araç varsa bu işlemi daha uzun ve gezerek gelebilirsiniz yeni vaktiniz varsa neden olmasın diyebilirsiniz.

Karayolu üzerinden ise geleceğiniz yere göre değişir diyebiliriz.
İzmir Üzerinden gelecek olursanız Didim ve Aydın,Çine yollarını deneyebilirsiniz.Yani isters İzmir-Didim tarafından gelebilirsiniz.İstersenizde İzmir-Aydın-Çine-Yatağan üzerinden geçiş yapabilirsiniz.Çine yolu biraz daha uzun olacaktır.

Papazın Bahçesine Nasıl Gidilir Diyenler Sonuç Hüsran

didim-bodrum

Aydın-Kuşadası-Didim yollarını kullanırsanız 2 saat gibi bir zamanda Didime ulaşabilir ve daha sonra Bodruma 114 Km
1 saat 40 dakikada geçiş yapabilirsiniz.

Eğer Antalya tarıfından gelmek istiyorsanız Denizli Yolunu yada Fethiye üzerinden gelmek gerekmektedir.Tabi burada Fethiye yolu biraz uzun sürebilir.Mantıklı olan Denizli-Muğla yolu olacaktır.Daha sonra ise Milas Bodrum olarak devam edecektir.

Denizli üzerinden gelecekler için ise 253 Km 3 saat 17 dakika gibi bir uzaklığı bitireceklerdir.Kale-Tavas yollarına dikkat etmenizde fayda var yol çalışması yıllardır bitmedi ve 2 şeritli olarak 80 KM kadar gitmek zorundasınız.

Denizli-Muğla-Fethiye üzerinden gelecekler için ise en rahat yol Milas-Bodrum arasıdır.Yollar geniş ve temizdir dieybiliriz.Burada dikkat etmeniz gereken ise Milası geçtiğiniz zaman hız sınırlarına uymalısınız yoksa ceza kapıya gelebilir bilginiz olsun…

Kısacası bilgilendirmek için böyle bir yazı yazdım inşallah faydalı olabilmişimdir.Kısa zaman sonra bodrum içinde yaşam ve çektiğimiz fotoğraflara ulaşabileceksiniz.

Hayırlı Yolculuk ve İyi Tatiller

Share.

Leave A Reply