Boraks Nedir, Boraksın Zararları Nelerdir, Boraks sözcüğü, Arapça kökenli bir kelimedir ve Burak isminin karşılığına denk gelir. Boraks, sık sık ev temizliği yapılırken kullanımı yapılmaktadır. Kimyasal bir maddedir ve birçok zararı vardır. Ayrıca bu maddenin kullanılması bir takım risklere sebep olabilmektedir. Son dönemlerde oldukça fazla tercih edilen çocukların da son derece severek oynadığı slime oyununun ham maddesi şeklinde kullanılmaktadır. Boraksın el ile tutulması ve bununla birlikte de solunması dahi büyük zararlar meydana getirmektedir. 

Boraks Nedir?

Boraks Nedir 1
Boraks Nedir

Boraks, yapısal yönden içinde oksijen su, sodyum ve bor elementleri var olan bir kimyasal madde olarak bilinir. Pek çok kadın temizlik yapmak amacıyla kimyasal maddelerin kullanımını azalmıştır ve bunun sonucunda da boraks maddesini tercih etmeye başlamıştır. Beyazlatma özelliği sayesinde ve küflenmeyi önlenmesi sebebiyle kullanılma amacı da artmaktadır. Bulunduğumuz dönemde pek çok kadının sık sık kullandığı boraks Amerika Bileklik Devletlerinde yasak bir madde olarak tanımlanmıştır. Boraks Türkiye’de doğal bir madde şeklinde olduğu düşünülse de sağlığımız üzerinden tehlikeler meydana getirebilir.

Boraksın Zararları Nelerdir?

Boraksin Zararlari Nelerdir
Boraksın Zararları Nelerdir?

En fazla bilinen özellik boraksın yapışmama özelliği olması sebebiyle dondurma külahının yapılmasında kullanılan bir maddedir. Ancak bu insan sağlığının üzerinde büyük oranda riskli bir özelliğe sahiptir. Boraks, ölüme kadar yol açabilen bir risk içerir. Ayrıca insanların sağlığına son derece zarar veren bir üründür.

Devşirme Sistemi Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply