Brun Nedir Ne Anlama Gelir?

Dilimizde kullanılan ve yabancı dillerden dilimize giren, pek çok farklı sözcük vardır. Bazı zamanlarda söz konusu sözcüklere denk gelsek de, anlamını bilmediğimiz sözcüklerde olabilmektedir. Bu sözcükler arasında bruh sözcüğü de bulunmaktadır. Pek çok kişi tarafından bruh nedir, bruh ne anlama gelir ve bruh ne demek sorularının yanıtlarına dair araştırmalar yapılıyor. Özellikle bu sözcüğün sosyal medyada sık sık kullanıldığını görmekteyiz. Biz de sizlere bahsi geçen soruların yanıtlarını derledik. Gelin beraber bakalım.

Bruh Ne Demek?

Gündelik hayatta birçok kişinin bruh kelimesini kullandığı bilinse de, aslında bu kelimenin anlamını bilenlerin sayısı oldukça azdır. Bununla beraber bruh ne demek sorusuna dair internetten araştırmalar yapılmaktadır. Bruh, iki farklı anlam ile önümüze çıkmaktadır. Bu anlamlardan bir tanesi İngilizcede dilinde yer alan brother sözcüğünün kısaltılmış şeklidir. Diğer anlamı ise, şaşkınlık anında Türkçe’de, gündelik hayatta kullanılmasıdır.

Sosyal Medyada Kullanılan Bruh Kelimesinin Türkçesi Nedir?

Genel olarak bruh sözcüğünün ne anlama geldiğini ifade ettik. Şimdi ise sosyal medyada da sık sık kullanımı yapılan bruh sözcüğünün ne anlama geldiğine göz atalım. Bahsi geçen sözcük, İngilizce brother sözcüğünden türeyen bir sözcüktür. İngilizce dilinde brother, erkek kardeş manasına gelmektedir. Bu sebeple de genelde kısaltılmış haliyle bro veya bruh şeklinde ifade edilir. Bununla birlikte de İngilizce dilinde olduğu gibi, Türkçe dilinde de yerleşik olarak genelde sosyal medyada kullanılmaktadır.

Gusül Abdesti Nasıl Alınır?

Share.

2005 Yılından Beri Aktif Olarak Web Siteleri ile ilgilenmekteyiz. Eğitim , Sağlık ve Teknoloji başta olmak üzere Finansal konularda araştırmalar yaparak kendimi geliştirdim. Site kurucusu ve Google Fanatiğiyim.

Leave A Reply