Burun Akıntısı Neden Olur, Özellikle kış aylarında sık sık karşımıza çıkan sağlık sorunlarından biri olan burun akıntısı, pek çok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Bu sebeplerden bazıları nezle, grip, ve polen gibi sebeplerdir. En az görülen burun akıntısı sebepleri arasında ise, polip, yabancı cisimler, tümör ya da migren gibi sebeplerdir.

Burun Akıntısına Ne İyi Gelir?

Burun Akintisi Neden Olur1
Burun Akıntısına Ne İyi Gelir?

Burun akıntısının sebeplerini öğrendikten sonra burun akıntısına ne iyi gelir sorusunun cevabına geçelim. Burun akıntısına evde yapılabilecek birçok doğal yöntem vardır. Burun akıntısına iyi gelen doğal yöntemler şu şekildedir:

Zerdeçal çayı, burun akıntısına son derece iyi gelmektedir. Bünyesinde yer alan bulun antioksidan özellikten dolayı, burun akıntısını gidermeye destek olur.

-Her derde deva olan sarımsak, yine burun akıntısına da iyi gelmektedir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

-Doğal yöntemlerden bir tanesi de zencefildir. Zencefilin çiğ olarak tüketilmesi vücuttaki mikropların dışarı atılmasına ve burun akıntısına iyi gelecektir.

Burun Akıntısı Nasıl Geçer?

Burun Akintisi Neden Olur2
Burun Akıntısı Nasıl Geçer?

-Sağlık sorunlarına maruz kalmamak adına tavsiye edilen sıvı tüketimi yine burun akıntısına da iyi gelmektedir.

-Burun akıntısını ortadan kaldırmak amacıyla bitki çayları tüketilebilir.

-Alın ve buruna sıcak kompres yapıp burun akıntısına kesin çözüm bulunabilir.

-Sık sık dinlenmek burun akıntısına iyi gelir.

-Kaba ılık su ekleyerek buharı solunduğunda yine burun akıntısına iyi gelecektir.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply