Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Nedir: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü veya diğer tabirle ÇEKO, adından da anlaşılacağı gibi, kariyerini pek çok bilimsel alandan konu alan ve bu konularda geliştirmeleri sağlamaya yardımcı olan bir programdır.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü, sadece ekip eşit ağırlık puan türüyle öğrenci kabul eden, 8 dönemden meydana gelen 4 yıllık bir lisans programıdır.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Dersleri Nelerdir?

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde eğitim almayı düşünen öğrencilerin, söz konusu bölümde alacağı derslerden bazıları şu şekildedir:

-Hukukun Temel kavramları

-Genel İşletme

-Genel Muhasebe

-Yönetim ve Organizasyon

-Sosyal Politika

-Çalışma Ekonomisi

-Çalışma İlişkileri Tarihi

-İdare Hukuku

-Borçlar Hukuku

-Türk Anayasa Hukuku

-Çalışma Sosyolojisi

-Gelir Dağılımı ve Yoksulluk

-Uluslararası Sosyal Politika

-Türk Vergi Sistemi

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İş hayatında meydana gelen global gelişmelerin tümü birbirinden bağımsız olarak değerlendirilmesi, ortaya çıkarılan verilerin analiz edilerek bunlara benzer yaşanabilecek olaylara karşı önlemlerin alınmasına imkan vermek veya farklı eklentileri kullanarak kazanç elde etmek amacıyla, farklı çalışmalar yapmak söz konusu bölümden mezun olan kişilerin mezunlarının görevleri arasındadır.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden mezun olan kişilerin, pek çok alanda görev almaları mümkündür. Söz konusu bölümden mezun olan kişilerin bankacılık ve finans kuruluşlarında, firmaların insan kaynakları biriminde, denetleme şirketlerinde ve sendikalarda çalışma imkanları vardır. Görev alabilecekleri pozisyonlar arasında denetçi, müfettiş ve iş geliştirme uzmanı yer almaktadır. Özel sektör dışında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren kurumlarda da iş imkanları bulunmaktadır.

Grafik Tasarımı Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply