Gün geçtikçe daha üst modellerin yerini almaya başladığı akıllı telefon piyasasında fiyatlar bilgisayar fiyatlarıyla rekabet ediyor. Huawei, Honor, Asus, Lenovo, Samsung, OPPO, ve Xiaomi gibi akıllı telefon üretici firmalar, yeni özellikleri barındıran sayısız akıllı telefon ile karşımıza çıkıyor. En iyi akıllı telefonlar konusunda seçim yaparken telefonda birden fazla özelliğe bakmak gerekir. Bu noktada akıllı telefon fiyatları cihazın özelliğine göre değişim göstermektedir. Akıllı telefon alacak kişinin cihazı alırken ne kadar bütçe ayıracağı ve alınacak cihazın hangi özellikleri içereceği önemlidir. Birçok cihaz üreticisi firma uygun fiyatlı cihazlarıyla da piyasadaki yerini alıyor. Sizler için akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gereken özellikler nelerdir konusunu araştırdık.

 

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

İlk olarak akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gereken özellik sizin cihazı ne amaçla kullanacak olmanızla doğru orantılıdır. Örnek verecek olursak fotoğraf çekmeyi ve selfie yapmayı seven biriyseniz alacağınız akıllı telefonun kamera özelliklerine göz atmanız yararınıza olacaktır. Diğer bir taraftan akıllı telefonu oyun için alacaksanız RAM, hafıza, ekran ve işlemci gibi özelliklerin yüksek olmasına dikkat etmeniz gerekir. Akıllı telefonu yine film izleme ve iş için kullanma gibi amaçlarla almanız gerekirse yine depolama ve ekran özellikleri önemli olacaktır. Yani kısaca akıllı telefonu çok amaçlı olarak kullanacaksanız, kamerası, RAM değeri, hafızası, ekran özellikleri, işlemcisi ve batarya değeri yüksek olan cihazları tercih etmelisiniz.

Turkcell'de Hat Değiştirmeden Numara Değiştirmek

 

Bataryası Yüksek Olan Akıllı Telefonlar

Batarya akıllı telefonların en önemli özelliklerinden biridir ve bataryası yüksek olan akıllı telefonlar genel olarak tercih edilmektedir. Akıllı telefonların çalışma sürelerini uzatan bataryalar, ne kadar yüksek değere sahip olursa o kadar daha uzun süre çalışır. Akıllı telefon piyasasına göz attığımızda bataryası yüksek uygun fiyatlı akıllı telefonlar oldukça fazladır. Sizin için araştırdık ve en yüksek bataryaya sahip akıllı telefonları listeledik.

Samsung Galaxy M30 – 5000 mAH ve fiyatı 2200 TL

Xiaomi Mi A2 Lite – 4000 mAH ve fiyatı 2300 TL

Oppo Reno2 Z – 4000 mAH ve fiyatı 3400 TL

Samsung Galaxy A9 Pro – 4000 mAH ve fiyatı 2600 TL

Lenovo Vibe P1 Pro – 5000 mAH ve fiyatı1500 TL

Asus Zenfone 6 – 5000 mAH ve fiyatı 900 TL

Share.

2005 Yılından Beri Aktif Olarak Web Siteleri ile ilgilenmekteyiz. Eğitim , Sağlık ve Teknoloji başta olmak üzere Finansal konularda araştırmalar yaparak kendimi geliştirdim. Site kurucusu ve Google Fanatiğiyim.

Leave A Reply