Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Nedir: Çocuk Gelişimi Bölümü, doğumdan başlayarak 18 yaşına dek olan çocukların ihtiyaçlarının tespit edilmesi, özel durumu olan çocukların gelişimine katkıda bulunacak tecrübeli personellerinyetiştirilmesini hedefleyen bir bölümdür.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü, 2 yıllık önlisans ve 4 yıllık lisans bölümü olmak üzere iki farklı seçenekle üniversitelerde eğitim vermektedir. Yalnızca eşit ağırlık bölümünden öğrenci kabul etmektedir ve toplamda 2 yıllık bölümde 4 dönem, 4 yıllık bölümde ise 8 dönem vardır.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Dersleri Nelerdir?

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünde öğrencilerin alacağı derslerden bazıları şu şekildedir:

-İletişim Bilgisi

-Çocuk Normal ve Atipik Gelişim

-Çocuk, Bilim ve Teknoloji

-Çocuklar ve Oyun

-İlkyardım Bilgisi

-Çocuk Eğitimi Felsefesi

-Çocuk Ruh Sağlığı

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünden mezun olanların, temel maksadı bütün çocukların gelişim dönemlerinde doğru yönde eğitilmesi ve büyüdüklerinde topluma faydalı bireyler olmasını sağlamaktır.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Söz konusu bölümden mezun olmayı başaran çocuk gelişimi uzmanlarının iş görev alabilecekleri kurumlar arasında kreş, özel yuvalar, hastaneler, bakım evleri, anaokulu ve gündüz bakım evleri yer almaktadır. İstemeleri durumunda pedagoji formasyonu aldıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan kurumlarda okul öncesi öğretmenliği görevini de üstlenebilirler. Bunun yanı sıra kız meslek liselerinin bünyesinde eğitmen olma imkanları da vardır.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply