Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Nedir: Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü, denizcilik bünyesinde gemilerin nakliye işlemleri ve ardından yapılan kara organizasyonlarında yer alacak tecrübeli öğrencilerin yetiştirilmesini hedefleyen bir programdır.

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Fakültesinde eğitim veren bir bölümdür. Yalnızca eşit ağırlık bölümünden öğrenci kabul eden bu bölümün eğitim süresi ise 4 yıllıktır.

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Dersleri Nelerdir?

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümünü tercih eden öğrencilerin söz konusu bölümde görecekleri bazı dersler şu şekildedir:

İktisat

İşletme

Gemicilik

Makro İktisat

Deniz İşletmeciliği

Deniz İşletme Ekonomisi

Denizde Güvenlik

Denizde Haberleşme

Yönetim ve Organizasyon

Deniz Hukuku

Uluslararası Lojistik

Deniz Taşımacılığı

Deniz Ticaret Hukuku

Liman Yönetimi

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümünden mezun olarak ayrılan öğrencilerin, denizcilik alanında yapılan çalışmaların deniz ve kara ayağında bulunarak, gemilerde yerleşim ve düzenin sağlanmasını, karada ise, çalışmaya ilişkin problemlerin tespit edilerek yok edilmesi adına görev yaparlar.

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümünde aldığı tüm dersleri başarılı olarak geçen mezun kişilere, deniz işletmecisi unvanı verilir. Bunun yanı sıra söz konusu bölümden mezun olmayı başaran kişilerin, özel ve kamu gibi farklı iş imkanları vardır. İlk olarak bu bölümden mezun olanların Kamu sektöründe yer alması için bahsi geçen bölümün bağlı olduğu bakanlığına ait limanlarda ve tersanelerde iş imkanları bulunmaktadır. Diğer taraftan bu imkanlarının dışında özel sektörde, uluslararası ticaret ve lojistik şirketlerin, gemi acentelerinde , tersaneler ve daha birçok gemi ve denizcilik işletmeciliğinin kapsamına giren kuruluşlarda görev alabilirler. Bahsi geçen bölümden mezun olanların Kamu kurum ve kuruluşlarında görev alabilmesi adına, Kamu Personeli Seçme Sınavından yeterli düzeyde puan alması şartı vardır.

Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply