Deniz İşletmeleri Yönetimi Bölümü Nedir: Deniz İşletmeleri Yönetimi Bölümü, gemilerin yönetimini ve gemilerin finansmanını ya da brokerliğini, deniz hukukunu ya da lojistik ve tedarik zinciri yönetimini küresel denizcilik ve denizcilik sanayisi üzerine tecrübeli personelleri eğitmeyi hedefleyen bir programdır. Denizcilik alanında yapılan çalışmalarda, teknolojik konularla ilgili uygun ve ilgili genel ve uzmanlık bilgisi bulunan personelleri geliştirmek, denizcilik alanında faaliyet gösteren firmaların, sermaye varlıklarının, teçhizat ve insan kaynaklarının yönetimine dair araştırma ve sorun çözme görevini yerine getirmek söz konusu bölümün temel amacıdır.

Deniz İşletmeleri Yönetimi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Deniz İşletmeleri Yönetimi Bölümü, 4 yıllık bir lisans bölümü olup, sadece eşit Ağırlık bölümünden tercih yapılmaktadır. Öğrenciler, 8 dönemlik eğitimin ardından tüm derslerden başarılı olmak koşuluyla mezun olabilirler.

Deniz İşletmeleri Yönetimi Bölümü Dersleri Nelerdir?

Deniz İşletmeleri Yönetimi Bölümünde eğitim görecek olan öğrencilerin karşılarına çıkacak olan bazı dersler şu şekildedir:

İktisat

Gemicilik

İşletme

Deniz İşletmeciliği

Deniz İşletme Ekonomisi

Seyir

Yönetim ve Organizasyon

Deniz Hukuku

Denizde Güvenlik

Denizde Haberleşme

Uluslararası Lojistik

Deniz Taşımacılığı

Deniz Ticaret Hukuku

Deniz İşletmeleri Yönetimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Deniz İşletmeleri Yönetimi Bölümünden mezun olan öğrenciler, denizde yapılan tüm çalışmalarda aktif olarak çalışarak yapılan endüstriyel çalışmaların sorunsuz devam etmesini sağlar.

Deniz İşletmeleri Yönetimi Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Deniz İşletmeleri Yönetimi Bölümünden mezun olarak ayrılan öğrenciler, iş hayatlarına denizcilik ve ulaştırma sektöründe aktif olarak faaliyet gösteren tüm kurumlarda görev alabilirler. Bunlarla birlikte söz konusu bölümden mezun olan kişilerin görev alabileceği yerler arasında limanlar, lojistik şirketleri, Ulaştırma Bakanlığı, deniz taşımacılığı şirketleri ve gemi yapım şirketleri yer almaktadır. Bahsi geçen bölümden kamu kurumlarında bulunan kadrolarda görev alabilmek adına mezun olanların Kamu Personeli Seçme Sınavından gerekli olan puanı alması gerekmektedir.

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply