Diş Eti Çekilmesi Nedir, Sıklıkla ortaya çıkan sağlık sorunları arasında yer alan diş eti çekilmesi, dişlerin çevrelenmesini sağlayan dokunun geri çekilip, diş kökünün ortaya çekilmesi şeklinde tabir edilir. Bu durumun ardından diş eti çizgisi şeklinde bilinen noktada boşluklar meydana gelir. Tespit edildiği andan sonra tedavi gerektirmektedir. Şayet tedavi edilmezse daha ciddi sorunlara yol açabilir.

Diş Eti Çekilmesine Ne İyi Gelir?

Dis Eti Cekilmesine Ne Iyi Gelir
Diş Eti Çekilmesine Ne İyi Gelir?

Diş eti çekilmesi, birçok sebepten dolayı görülebilir. Diş eti çekilmesine maruz kalan insanlarda, kanamalar, lekelenmeler, ağrılar ve diş kökleri ortaya çıkması halinde belirtiler görülür. Estetik ve sağlık yönünden de son derece can sıkıcı bir rahatsızlıktır.

Diş Eti Çekilmesi Nasıl Geçer?

Dis Eti Cekilmesi Nasil Gecer
Diş Eti Çekilmesi Nasıl Geçer?

Diş eti çekilmesine maruz kalan kişilere uygulanması mümkün olan birçok yöntem vardır. Bu noktada uygulanması mümkün olan bitkisel ürünler arasında yeşil çay, aleo vera, Hindistan cevizi ve susam yağı yer almaktadır.

Hindistan cevizi yağını, ağızda gargara yaparak kullanabilirsiniz. 2 dakika boyunca gargara yapmak yeterlidir.

Susam yağını da Hindistan cevizi yağı gibi gargara yapmak tavsiye edilir. Fakat susam yağı bir miktar ısıtma yapıldıktan sonra kullanılmalıdır. Böylece etkili sonuçlar alınabilir.

Yeşil çay ise, içerek ya da gargara biçiminde kullanılabilir. Yeşil çay tüketilirken ağız içinde bir iki dakika boyunca bekletilmesi tavsiye edilir ve bu durum diş etlerinde var olan ağrıyı hafifletecektir.

Ayrıca diş etlerinin çekilmesini yavaşlatır. Diş eti çekilmesine karşı etkili yöntemlerden biri olan Aloe vera, jeli alınarak uygulanır.

Nasır Nedir?

Bünyesinde yer alan jeli diş etlerine sürerek güzel sonuçlar elde edilebilir.

Bu uygulamayı haftalık 2 veya 3 defa yapmak, diş etlerinde mevcut olan sorunları ortadan kaldırır.

Share.

2005 Yılından Beri Aktif Olarak Web Siteleri ile ilgilenmekteyiz. Eğitim , Sağlık ve Teknoloji başta olmak üzere Finansal konularda araştırmalar yaparak kendimi geliştirdim. Site kurucusu ve Google Fanatiğiyim.

Leave A Reply