Eczaneler Kaçta Açılıyor, Koronavirüs sebebiyle pek çok kurum ve kuruluşun çalışma saatleri değişmek zorunda kaldı. Yapılan değişimlerden etkilenen kuruluşlardan biri de hiç kuşkusuz eczaneler oldu. Bunun yanı sıra koronavirüs sürecinde ilaç alımı yapmak isteyen ya da acil durumlara maruz kalan  vatandaşların en fazla araştırdığı konular arasında eczane çalışma saatleri yer alıyor. Reçeteli veya reçetesiz, 7/24 ilaç satışı yapan eczanelerin hafta içi ve hafta sonunda çalışma gün ve saatleri, ilaç alacak yurttaşların büyük bir merak konusudur. Bu durumun sebebi ise, eczaneden ilaç almanın kolay hale gelmesidir.

Eczanelerin Çalışma Saatleri

Haziran ayında normalleşme adımlarının atılmasıyla eczanelerin çalışma saatleri tekrar düzenlendi. Yazımızda eczane çalışma saatleri konusunda bilgileri bulmanız mümkündür. Eczaneler kaçta açılıp kaçta kapanır ve hafta sonu ile resmi tatillerde çalışıp çalışmadığını yazımızda öğrenebilirsiniz.

Eczaneler Saat Kaçta Açılıyor?

İstanbul’da faaliyet gösteren eczaneler 1 Haziran tarihinden başlayarak hafta içi ve cumartesi günlerinde 09.00 ile 19.00 saatleri arasında hizmet veriyor. İstanbul Eczası Odası’nın yapmış olduğu açıklamada, koronavirüs salgını normalleşme süreci dahilinde, 1 Haziran Pazartesi gününden başlayarak İstanbul’da eczane açılış ve kapanış saatleri hafta içi ve cumartesi günlerinde 09.00 ile 19.00 şeklinde uygulamaya konulmuştur açıklaması yapılmıştı.

Eczaneler Öğle Arası Açık mı?

Eczanelerin öğle yemeği molaları bulunmaz Öğle arasında da eczaneler faaliyet vermeye devam ederler.

Eczaneler Kaçta Kapanıyor?

Eczaneler saat 19.00’da kapanmaktadır.

Avea İnternet Paketleri

Eczaneler Hafta Sonu Saat Kaçta Kapanır?

Alınan karara göre, hafta sonları yalnızca Cumartesi günleri açık olmaktadır. Pazar günleri ise eczanelerin tatil günleridir. Bunun haricinde pazar günleri nöbetçi eczaneler faaliyet göstermektedir.

Resmi Tatil Günlerinde Eczaneler Açık mı?

Eczaneler, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlar ve 1 Ocak, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi resmi tatillerde de hizmet vermezler. Arefe günü ise yarım gün hizmet verirler.

Nöbetçi Eczaneler Ne Zaman Çalışır?

Nöbetçi eczaneler, eczanelerin kapalı olduğu günlerde hizmet verirler. Yani, hafta içinde ve Cumartesi günlerinde mesaisi biten ve sonrasında da sabaha dek çalışan nöbetçi eczaneler vardır. Bununla birlikte, Pazar günlerinde de tam gün şeklinde faaliyet gösterirler.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply