Efdal Nedir, Efdal Ne Anlama Gelir, Efdal sözcüğünün ne anlama geldiği birçok kişi tarafından merak ediliyor. Türk Dili, tarihin tüm dönemlerinde etkileşimde bulunduğu medeniyetlerin dillerinden sözcükler alarak kendi içerisinde kullanmaya başlamış ve bununla birlikte de oldukça zengin bir dil haline gelmeyi başarmıştır. Durumun böyle olmasıyla beraber, Türkçe dilinde günlük yaşamda da karşımıza çıkan bir yakın kelimelerin anlamı bilinmiyor ve büyük bir merakla araştırılıyor. Hatta bazı kelimelerin anlamlarını bilmediğimiz gibi bu kelimelere tuhaf olarak bakıyoruz. Son dönemlere baktığımız zaman çabasının büyük bir merakla araştırıldığı tespit edilen kelimeler arasında efdal yer almaktadır. TDK’da efdal kelimesinin ne anlama geldiği de büyük bir merak konusudur. Bunun yanı sıra efdal kelimesinin kökeni nedir, efdal sözcüğünün kaç adet anlamı vardır ve efdal TDK’da hangi anlamlarda yer almaktadır gibi sorularının yanıtları da merak edilmektedir. Bu soruların yanıtlarını sizler için derledik.

Efdal Sözcüğü Ne Demek? Efdal Sözcüğü TDK’da Ne Anlama Geliyor?

Efdal sözcüğü Türkçe dilinde sık sık karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu sözcük olan Efdal sözcüğünün kökeni ise Arapça diline dayanmaktadır. TDK’da ise efdal sözcüğünün manası erdemli, yeğ tutulan ve tercih edilen olarak geçmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ecdat Ne Demek? kelimesinin içeriğine bakabilirsiniz.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply