Elektronik Ticaret ve Teknoloji Yönetimi Bölümü Nedir: Elektronik Ticaret ve Teknoloji Yönetimi Bölümü, öğrenim görecek bireylere, dijital pazarların analiz edilmesini, anlamlı hale gelmesini ve fiziksel kanallar yoluyla nasıl etkileşime geçtikleri hakkında sistematik olarak bir dizi stratejik ve analitik araç oluşturmayı hedefleyen bir programdır.

Elektronik Ticaret ve Teknoloji Yönetimi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Elektronik Ticaret ve Teknoloji Yonetimi Bolumu Egitim Suresi Kac Yildir
Elektronik Ticaret ve Teknoloji Yönetimi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır

Elektronik Ticaret ve Teknoloji Yönetimi Bölümü, Ticari Bilimler Fakültesinde yer alır ve 4 yıllık bir lisans programıdır. Söz konusu bölümde eğitim görmek isteyen öğrencilerim sadece eşit ağırlık puan türüyle tercih yapma hakları vardır.

Elektronik Ticaret ve Teknoloji Yönetimi Bölümü Dersleri Nelerdir?

Elektronik Ticaret ve Teknoloji Yonetimi Bolumu Dersleri Nelerdir
Elektronik Ticaret ve Teknoloji Yönetimi Bölümü Dersleri Nelerdir?

Elektronik Ticaret ve Teknolojileri Yönetimi Bölümünde eğitim hayatına devam etmeyi düşünen öğrencilerin söz konusu bölümde alacağı bazı dersler şu şekildedir :

E-Ticaret

Makro İktisadın Temelleri

Mikro İktisadın Temelleri

Grafik Tasarım

E-Pazarlama ve E-Satış

E-Tedarik Zinciri Yönetimi

E-Müşteri İlişkileri Yönetimi

Kurumsal Bilgi Sistemleri

İleri Web Tasarımı

Enformatik Düzenlemeler ve Yeni Uygulamalar

Arama Motoru Optimizasyonu

E-Ticarette Dağıtım Stratejileri

Görsel Programlama

Mobil Cihaz Programlama

Elektronik Ticaret ve Teknoloji Yönetimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Elektronik Ticaret ve Teknoloji Yonetimi Bolumu Mezunu Ne Is Yapar
Elektronik Ticaret ve Teknoloji Yönetimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Elektronik Ticaret ve Teknoloji Yönetimi Bölümünden mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, var olan ürünleri, internet ve sosyal medyayı kullanarak doğru bireylere pazarlanmasını sağlamaya yönelik olarak kampanyalar, görseller ve stratejiler tasarlamaktadır.

Elektronik Ticaret ve Teknoloji Yönetimi Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Elektronik Ticaret ve Teknoloji Yonetimi Bolumu Mezunu Is Olanaklari Nelerdir
Elektronik Ticaret ve Teknoloji Yönetimi Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Elektronik Ticaret ve Teknoloji Yönetimi Bölümünden mezun olan öğrencilerin iş imkanları son derece fazladır. Var olan ürünlerin tüketiciyle buluşmasına yönelik olarak daha büyük bir çevreye hitap etme durumu dikkate alındığı zaman, söz konusu bölüm mezunlarının neredeyse tüm sektörlerde görev almalarını mümkün hale getirmektedir. Tüm kurum ve kuruluşlar, ürünlerinin pazarlanmasını, daha görünür hale gelmesini, internet ortamında kolay erişilebilir hale getirilmesini ve referanslarının güçlü görünmesini ister. Bundan dolayı da bahsi geçen bölümden mezun olanların bu tarz kurum ve kuruluşlarında görev alma imkanları vardır.

Fizik Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply