Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Nedir: Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü, bir konuya dair kullanım amacı bulunan ürünlerin, seri üretim yöntemleriyle üretilmesi planlanan ürünlere yapılan bir tasarım sürecinin adıdır.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü, 4 yıllık lisans programıdır. Söz konusu bölüme yapılan öğrenci kabul işlemleri sadece sayısal puan türünden sağlanmaktadır.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Dersleri Nelerdir?

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünde eğitim görecek olan öğrencilerin söz konusu bölümde alacağı bazı dersler şu şekildedir:

Konstruktif Resim

Renk Ayarlama

Malzemeye Dayalı Yapım Yöntemleri

Tasarım

Antropometrik Tasarım

Bilgisayar Destekli Modelleme

Eleştirel Düşünme, Yaratıcılık ve Girişimcilik

Temel Mekanik Strüktür

Karşılaştırmalı Tasarım Tarihi

Prototip Yapım Yöntemleri

Ürün Geliştirme Felsefesi

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden mezun olan bireyler, üretilen ürünlere ait konsept ve tasarımlar geliştirmektedir. Çoğu kez otomobil, mobilya ya da ev eşyaları gibi bir ürün alanında uzman seviyeye ulaşırlar. Yeni ürünlerin tasarımı hakkında düşüncelerimi yansıtmak amacıyla yaratıcı ve inatçı olmaları gerekir. Endüstri tasarımı, mühendislik ya da mimarlık gibi konularda lisans eğitimi söz konusu kariyer adına gereklidir.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden mezun olarak iş hayatına atılacak olan bireyler, endüstriyel tasarım firmaları, beyaz eşya firmaları, otomotiv sektörü, tasarım atölyeleri ve teknoloji firmaları gibi yerlerde görev alabilirler.

Çerkez Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply