Enerji Yönetimi Bölmü Nedir: Enerji Yönetimi Bölümü, ürünlere ait üretim aşamasından başlayarak tüketim aşamasına kadar olan sürecin ayrıntılı olarak incelenmesini konu edinen bir bölümdür.

Enerji Yönetimi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Enerji Yönetimi Bölümü, eşit ağırlık puan türüyle öğrenci kabul eden bir programdır. Söz konusu bölümde eğitim almayı düşünen kişiler 4 yıllık bir eğitim alırlar.

Enerji Yönetimi Bölümü Dersleri Nelerdir?

Enerji Yönetimi Bölümünde öğrenim görecek olan ve söz konusu bölümden mezun olmak için başarılı olmaları gereken bazı dersler şu şekildedir:

Enerji Sistemleri Mühendislik Bilgisi

Enerji Sektöründe Bilgisayar Uygulamaları

Enerji Yatırımları Yönetimi

Etkin İletişim, Müzakere Yöntemleri ve Halkla İlişkiler

Enerji Şebeke Topolojisi

Yönetim ve Organizasyon

Sürdürülebilir Enerji ve Çevre Politikaları

Enerji Tesislerinde İş Güvenliği

Enerji Yönetimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Enerji Yönetimi Bölümünden mezun olmaya hak kazanmış bireyler, üretim güvenliği, ürün kalitesi, üretim sürecinde çevresel duyarlılık, enerji israfının önlenmesi, çevrenin ve çevresel kaynaklarının koruma altına alınması ve enerjimi verimli olarak tüketilmesi alanında yapılan çalışmalarda bulunarak, enerji üzerinde tasarruf, çevre sağlığını korumak, maliyetlerin düşürülmesini sağlamakta görev alırlar.

Enerji Yönetimi Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Enerji Yönetimi Bölümünden mezun olan kişiler, enerji kaynaklarına ait planlanma, kullanma ve geri dönüşüme ilişkin konularda çalışmalara katılım yapabilecek kamu ve özel sektördeki alanlarda iş imkanına sahip olabilirler. Bunun yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarında görev alabilmek amacıyla söz konusu bölümden mezun olduktan sonra Kamu Personeli Seçme Sınavından istenen puanları almak gerekmektedir.

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply