Exoderıl Krem Nedir, Exoderıl krem, cilt üzerinde meydana gelen tırnak mantarı ve bakterilerin sebep olduğu cilt sorunlarına karşı üretilmiş olan etkili bir krem türüdür ve lokal şekilde cilde uygulaması yapılmaktadır. Exoderıl krem aynı zamanda kaşıntı ve iltihap giderme etkisine de sahiptir. Problem meydana gelen yerin etrafına sürülerek uygulanan ve hızlı bir biçimde etkisini gösteren bir ilaçtır. Sprey şeklinde kullanılması mümkün olan forma da mevcuttur ve kişi kendi kullanma şekline göre iki formdan birini tercih edebilmektedir.

Exoderıl Kremin Etken Maddesi Nedir?

Exoderıl kremin üretiminde kullanılan etken madde naftifin hidroklorür ismiyle tabir edilen maddedir. Kremin her 1 gramında 10 mg kadar bu etken maddenin olduğu bilinmektedir.

Exoderıl Krem Nasıl Kullanılır?

Exoderıl kremin kullanılmasında da oldukça dikkatli olmak gerekir. Doktorunuzun tavsiyelerine uyarak bu ilacı kullandığımız takdirde herhangi biri sorunun olma ihtimali en aza inecektir. Tıbbi ilaçların tümünde olduğu gibi bu ilacı da yine doktor tavsiyesini göz önüne alarak kullanmak gerekir.

-Yalnızca harici şekilde kullanımı yapılan bir ürün olarak üretilmiştir. cilt üzerinde meydana gelen sorunlara ve tırnaklara sürülmektedir. Exoderıl krem, uygulanmadan öncesinde sürülecek olan yer veya tırnağın ılık su ile yıkanması gerekir. Yıkamanın ardından da kesinlikle   söz konusu yeri kurulamak son derece önemlidir.

-Problem meydana gelen yere ve 2 cm’lik etrafına hafif hareketleri kullanarak masaj yapıp nohut boyutunda olacak biçimde gece yatmadan öncesinde günlük 1 kez sürülmelidir.

Göz Ağrısı Neden Olur?

-Tırnak yüzeyinde ortaya çıkan enfeksiyonların tedavi edilmesi amacıyla bu kremi kullanacaksanız, tırnağı dip kısmından kesmeniz gerekir.

-Tedavinin devam edeceği süre meydana gelen rahatsızlığın hangi boyutta olduğuna göre farklılık ortaya çıkarabilir. Vücutta kendisini gösteren mantar enfeksiyonları 1 ay, tırnaklarda meydana gelen mantarlar 6 ay, kıvrımlı cilt kısımlarında 15 gün, dermatofit enfeksiyonlarda 15 gün ile 30 gün arasında farklılık gösterebilir.

-Düzenli olarak ve uzun süre kullanılması genellikle tavsiye edilen durumlardan olmaktadır. Kremin etkisini göstermesi bazı zamanlarda 30 günlük süreye kadar uzayabilmektedir.

-Enfeksiyonların tedavisinin tamamlanmasının ardından yine tekrar enfeksiyon meydana gelmemesi adına 15 gün kadar ekstradan kullanmak son derece önemlidir.

Exoderıl Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Exoderıl kremin yan etkilerine baktığımız zaman oldukça nadir görülen yan etkilere sahiptir. Diğer taraftan bu durumda yine de aşağıda yazılı olan yan etkilerden bir ya da bir kaçı sizde görülürse uzman bir doktora başvurmanız da büyük yarar vardır. Exoderıl kremin kullanımı sonucunda ortaya çıkabilecek olan yan etkiler şu şekildedir:

-Ciltte hissedilen yanmalar

-Ciltte kuruluk hissi

-Ciltte meydana gelen kızarıklıklar

-Deride hissedilen batma

-Güneşe aşırı duyarlılık

Exoderıl Kremin Fiyatı

Exoderil kremin eczanelerde belirlenmiş olan satış fiyatı  41.83 TL’dir.

Share.

2005 Yılından Beri Aktif Olarak Web Siteleri ile ilgilenmekteyiz. Eğitim , Sağlık ve Teknoloji başta olmak üzere Finansal konularda araştırmalar yaparak kendimi geliştirdim. Site kurucusu ve Google Fanatiğiyim.

Leave A Reply