Sadece benim değil herkesin canınızı sıkan durumlardan biri Facebook üzerinden gelen bildirimler diyebiliriz. Facebook üzerinden abonelikleriniz çoksa ya da arkadaşlarınız fazla ise istemediğiniz kadar istek ve bunlara göre de bildirimler artabilir. Bildirimler sağ köşede kırmızı bir işaret ile sayısını görebilir ve sayısı arttıkça da sinirleriniz bozulabilir. Tabi sadece sinirleriniz değil aynı zamanda telefon üzerinden giriş yapıyorsanız şarjınızı da fazlasıyla eritebilir. Bu bildirimler sürekli bir veri alışverişi sağlayacağı için ve genel olarak da telefonunuzun internette şarj süresi çok fazla olmadığı için bilgiler her zaman size gelecektir ve şarjınızda daha hızlı azalacaktır.

Peki bu gelen bildirimleri nasıl kapatabiliriz.
Facebook profilinizden sağ köşeden ayarları seçiniz ve daha sonra sol bölümden ise bildirimlere giriniz. Buradan nereden bildirim gelip gelmeyeceğiniz ayarlayabilirsiniz.

facebook-bildirimleri-kapatmak

Ayarlamak istediğiniz bildirim ayarları için karşısında bulunan düzenle seçeneğini kullanabilirsiniz ve istediğiniz bildirimleri kapatıp açabilirsiniz.

Share.

Leave A Reply