Felsefe Bölümü Nedir: Felsefe, varoluşa, bilgiye, gerçeğe ve ahlakın doğasına ilişkin olarak yapılan sorgulama özlediğine sahip olan çalışmaların tümüne verilen isimdir. Felsefe, Yunanca bilgelik sevgisi manasında olan sözcüklerin kökeninden gelir. Felsefe, dünyadaki tüm döngünün insanlar tarafından deneyimleme şekillerini analiz etmek amacıyla mantık ve akılla araştırma yapar. Kim olduğumuza dair soruların konu edinilmesini kapsar ve tarihin eski dönemlerinde bulunduğumuz döneme dek felsefi düşünceyi araştırır. Felsefe Bölümünde eğitim görecek öğrenciler, söz konusu bölümde varoluş, bilgi, gerçek ve ahlakın doğasına dair eğitimler alırlar. Aldıkları eğitimle beraber gelecek nesillere bu bilgileri aktarırlar.

Felsefe Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Felsefe Bölümü, yalnızca eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul etmektedir ve 4 senelik bir lisans programıdır.

Felsefe Bölümü Dersleri Nelerdir?

Felsefe Bölümünde eğitim hayatına devam etmek isteyen öğrencilerin, söz konusu bölümde alacağı bazı dersler şu şekildedir:

Felsefeye Giriş

Mantık

İnformel Mantık

Felsefi İngilizce

Felsefe Tarihi

Varlık Felsefesi

Etik

Türkiye Cumhuriyeti Tarihi

Yunan Tarihi

Felsefe Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Felsefe Bölümünden mezun olanlar, Felsefe alanındaki tüm detayları keşfetme, geçmişten günümüze kadar ortaya atılan kuramların değerlendirilmesi ve kitlelere doğru şekilde aktarımı alanında çalışmalar yaparlar.

Felsefe Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Felsefe Bölümünden mezun olmayı başaran bireylerin, görev alabileceği alanlar arasında insan sağlığı ve sosyal hizmet faaliyetleri, hizmet sektörü, mesleki bilimsel ve teknik faaliyetler, imalat, inşaat, Kültür, sanat eğlence ve tarım, orman ve balıkçılık yer almaktadır. Bunların yanı sıra eğitim sektöründe kariyerine devam etmek isteyen bireyler, akademik kariyer, felsefe öğretmenliği, tarih öğretmenliği ve benzer şekilde olan alanlarda görev almaları mümkündür.

Sineklerin Tanrısı Özet

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply