Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Nedir: Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü, temel olarak, söz konusu bölüme dair eğitim verilen kurumlarda öğrenim gören öğrencilere felsefe, psikoloji ve sosyoloji  gibi alanlarda, felsefe derslerinin en iyi şekilde öğretilmesi, öğrencilerin felsefeye ilişkin olarak bilgi sahibi ve donanımlı olmasını amaçlar. Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümünden mezun olan bireylerin, eğitim anlamında öğrencilerine yarar ve katkıda bulunmasını sağlaması beklenir.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü, sadece eşit ağırlık puan türüyle öğrenci kabul eder ve 4 yıllık bir lisans programıdır.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümünü tercih eden ve 8 yarıyıl söz konusu bölümde eğitim görecek olan öğrencilerin bu bölümde alacağı bazı dersler şu şekildedir:

Eğitim bilimine Giriş

Sosyolojiye Giriş

Gelişim Psikolojisi

Felsefeye Giriş

Klasik Mantık

Çocuk için Felsefe

Program Geliştirme ve Öğretim

Kurumlar Sosyolojisi

Ölçme ve Değerlendirme

Düşünme Eğitimi

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümün0 tercih ederek bahsi geçen bölümden mezun olmaya hak kazanan bireylerin yemek görevleri, görev yaptıkları eğitim kurumları içerisinde öğrencilerine felsefe dersini en net ve en ayrıntılı şekilde  öğretmektir.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümünden tüm derslerini başarılı olarak geçmeyi başaran bireylerin çalışma imkanları arasında kamu ya da özel eğitim kurumları yer almaktadır. Aldıkları 4 yıllık eğitimin ardından kamu kurum ve kuruluşlarında görev alabilmeleri açısından Kamu Personeli Seçme Sınavından yeterli puanı almaları istenmektedir.

Kamu Yönetimi Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply