Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Nedir: Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü, en net ve en doğru şekilde söz konusu bölümde öğrenim gören öğrencilere, fen bilgisi dersini ifade etmektir. Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümünde eğitimlerini başarılı şekilde bitiren bireylerin, eğitim sektöründe öğrencilerine yarar ve katkı sağlaması adına aldığı eğitimi aktarması beklenir.

Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü, 4 yıllık bir lisans programıdır. Bahsi geçen bölümde eğitim hayatlarını sürdürecek olan öğrencilerin bu bölüme yerleşmesi için sayısal puan türünden istenen puanı almak gerekmektedir.

Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümünde öğrenim görecek olan öğrencilerin, bahsi geçen bölümde 8 dönemlik boyunca başarılı olması gereken bazı dersler şu şekildedir:

Genel kimya

Eğitim Bilimine Giriş

Bilim Tarihi ve Felsefesi

Gelişim Psikolojisi

Kimyacılar İçin Matematik

Genel Fizik

Genel Biyoloji

Ölçme ve Değerlendirme

Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümünü, aldığı tüm derslerden başarılı olarak mezun bitiren fen bilgisi öğretmenleri, görev alacakları eğitim kurumlarında öğrencilere, fen bilgisi dersini en net ve doğru şekilde anlatmakla yükümlüdür.

Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümünden başarılı şekilde mezun olan bireyler, kamu ya da özel sektörde faaliyet gösteren eğitim kurumlarında görev alabilirler. Gördükleri 4 yıllık lisans eğitimlerinin ardından kamu kurum ve kuruluşlarında görev almaları adına Kamu Personeli Seçme Sınavından belirlenmiş olan yeterli puanı almak gerekmektedir.

Coğrafya Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply