Fizik Bölümü Nedir: Fizik Bölümü, doğa, fizik, madde, enerji, evren, dünya, yıldızlar, galaksi, atom, atom altı parçacıkları tarzındaki konularda araştırma, deney ve gözlemler yapan bir programdır. Fizik Bölümünde eğitim alacak olan öğrencilerin, fizik, matematik ve kimya gibi alanlar karşı ilgisi ve merakı olmalıdır.

Fizik Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Fizik Bölümü, sadece sayısal puan türünden yeteri kadar puanı alan öğrencilerin öğrenim görmesinin mümkün olduğu bir bölümdür ve 4 yıl süren bir lisans eğitimi söz konusudur. Bahsi geçen bölümden mezun olanlara fizikçi unvanı verilmektedir.

Fizik Bölümü Dersleri Nelerdir?

Fizik Bölümünde eğitim görecek olan öğrencilerin söz konusu bölümde başarılı olması gereken derslerden bazıları şu şekildedir:

Fizik Laboratuvarı

Genel Kimya

Genel Matematik

Dalgalar ve Optik

Diferansiyel Denklemler

Termodinamik

Modern Fizik

Kuantum Fiziği

Teorik Mekanik

Atom ve Molekül Fiziği

Fizik Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Fizik Bölümünden mezun olan öğrenciler, fizik alanında yapılan araştırmalarda yer alırken, geçmiş dönemlerde yapılan araştırmalara da katkı sağlarlar.

Fizik Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Fizik Bölümünü başarılı şekilde tamamladıktan sonra mezun olmaya hak kazan öğrencilerin pek çok iş imkanı vardır. Kendilerinden istenen belgeleri sağlamaları durumunda, öğretmenlik görevinde bulunmaları mümkündür. Bunun yanı sıra bilim adamı ve araştırma görevlisi de olabilirler. Fizikçi unvanına sahip olanlar isteklerine göre kamu ya da özel sektördeki iş imkanlarından yararlanabilir. Söz konusu iş imkanlarından kamu kurum ve kuruluşlarında görev alabilmek adına Kamu Personeli Seçme Sınavından yeteri kadar almaları halinde kamu sektöründe görev alma imkanları vardır.

Çerkez Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply