Fizik Öğretmenliği Bölümü Nedir: Fizik Öğretmenliği Bölümü, eğitim kurumlarında Fizik dersini en verimli ve etkili biçimde öğrencilere öğretmeyi, bunun yanı sıra öğrencilere fizik dersine dair tüm detaylı bilgileri anlatarak onların donanımlı hale gelmesini amaçlar. Fizik Öğretmenliği Bölümünden mezun olan bireyler, eğitim sektörüne ve öğrencilere yarar ve katkı sağlamak için göreve başlar. Fizik Öğretmenliği Bölümünde eğitim almak isteyen tercih öğrenciler, öğrenmeye ve öğretmeye karşı ilgili, fizik dersini ve fizik bilimi senen ve öğretmeye karşı istek duyan, disiplinli, öğrencilerle iletişim kurma konusunda yetenekli ve sorumluluk sahibi olmalıdır.

Fizik Öğretmenliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Fizik Öğretmenliği Bölümü, 4 yıllık bir lisans bölümüdür. Söz konusu bölüm sadece sayısal puan türünden öğrenci kabul etmektedir.

Fizik Öğretmenliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Fizik Öğretmenliği Bölümünde eğitimlerini sürdürecek olan öğrencilerin alacakları eğitimlerini kapsayan bazı dersler şu şekildedir:

Eğitim Bilimine Giriş

Analiz

Gelişim Psikolojisi

Modern Fizik

Diferansiyel Denklemler

Titreşim ve Dalgalar

Program Geliştirme ve Öğretim

İstatistik Fizik

Ölçme ve Değerlendirme

Kuantum Fiziği

Fizik Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Fizik Öğretmenliği Bölümünde eğitim gördükten sonra tam donanımlı hale gelen öğrencilere Fizik Öğretmenliği unvanı verilir. Bunun yanı sıra söz konusu bölümden mezun olan öğrenciler, görev aldıkları eğitim kurumlarında öğrencilere fizik dersine dair en net ve en doğru biçimde bilgilerini paylaşmaktadır.

Gıda Mühendisliği Bölümü Nedir?

Fizik Öğretmenliği Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Fizik Öğretmenliği Bölümünde aldığı tüm derslerde başarılı not almış bireyler, özel ve kamu sektöründe yer alan eğitim kurumlarında görev alabilirler. Üniversite eğitimlerinde edindikleri bilgilerle gelecek nesillere bilgi transferi yapmakla görevli olduklarında dolayı, çoğu kez eğitim kurumlarında görev yaparlar. Bununla birlikte söz konusu bölümden mezun olan kişilerin kamu kurumlarında görev almaları adına Kamu Personeli Seçme Sınavından yeterli düzeyde puan alması gerekmektedir.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply