Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü Nedir: Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümünün amacı, ülkemizde her geçen gün artan gayrimenkul alanındaki fırsatları değerlendirebilecek ve söz konusu sektörde yer alabilecek potansiyele sahip olan kalifiye personellerin yetiştirilmesidir.

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü, sadece eşit ağırlık puanıyla öğrenci kabul etmektedir ve 4 yıllık bir lisans programıdır.

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü Dersleri Nelerdir?

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümünde eğitim alacak olan öğrencilerin söz konusu bölüm bazında göreceği bazı dersler şu şekildedir:

Bankalarda Konut Kredileri

Mülkiyet Düzenlemeleri

Gayrimenkul Değerleme Teknikler

Eleştirel Düşünme, Yaratıcılık ve Girişimcilik

Borçlar Hukuku

Kadastro ve Ölçme Bilgisi

Finansal Muhasebe

Temel Hukuk

Pazarlama İlkeleri

Gayrimenkul Mevzuat

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Yönetimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümünden mezun olmaya hak kazanan bireyler kariyerleri süresince projelere dair başlangıç ve bitiş durumlarını göz önüne alarak, bu projelere ilişkin olarak değer analizleri yapma, bütçe kontrolünü, proje koordinasyonunu belirleme, finansal bilgileri analiz etme ve gayrimenkul değerlendirmesi yapma gibi görevlerde bulunurlar.

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümünden mezun olmuş öğrencilerin, iş hayatına özel ya da kamu sektöründe devam etme imkanı vardır. Bahsi geçen bölümden tüm aldığı dersleri başarılı şekilde geçtikten sonra mezun olan bireyler bankalar, bakanlıklar, gelir idaresi, milli emlak genel müdürlüğü, finans firmaları, sigorta firmaları, yatırım ve danışmanlık firmaları gibi yerlerde görev almaları mümkündür. Bunun yanı sıra söz konusu bölümden başarılı şekilde mezun olanlarım kamu kurumlarında bulunan kadrolarından faydalanmak amacıyla Kamu Personeli Seçme Sınavından yeterli düzeyde puan almak gerekmektedir.

Gıda Mühendisliği Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply