Gaz Sıkışmasına Ne İyi Gelir, Günümüzde neredeyse her insanda sık sık meydana gelen gaz sıkışması, oldukça can sıkıcı bir sağlık sorunudur. Bu duruma sebebiyet veren nedenlerden kaçınmak gaz sıkışmasının meydana gelmesine engel olur. Bununla birlikte bağırsak ve mideyi yoran besinleri tüketmemek son derece önemlidir. Fakat gaz sıkışması meydana geldiği zamanlarda da bir takım tedbirler alarak kişinin kendisini rahatlatması mümkündür. Aynı zamanda hafif egzersizler uygulanması ve sırta masaj yapılması kısa zamanda güzel sonuçlar verir. Kimi dönemlerde kendisini gösteren gaz sıkışmasının meydana gelmesinde kabızlık sorunu görülmektedir. Bu tarz zamanlarda da tuvalete çıkılmasıyla beraber gaz sıkışmasının da yok edilmesi mümkün olur. Gaz sancısına iyi gelen yöntemlerden bir tanesi de sıcak su torbasıdır. Sıcak su torbasını kullanarak, ağrı oluşan yere sıcak kompres yapmak söz konusu bölgedeki ağrıları ortadan kaldırabilir. Diğer taraftan sıcak su torbası uygulaması yaparken, torbayı bir beze sarmak daha faydalı bir uygulama olacaktır.

Gaz Sıkışması Nasıl Geçer?

Gaz Sikismasi
Gaz Sıkışması Nasıl Geçer?

Gaz sıkışmasının meydana getirdiği şişkinlik ve sancılardan dolayı, kişinin son derece rahatsız olduğu bilinmektedir. Fakat beslenme düzeninde yapılacak olan değişiklikler ile ve hareketli bir hayat tarzını uygulayarak söz konusu sorunu kısa sürede ortadan kaldırmak mümkündür. Bağırsak içerisinde gaz sıkışması yapan bazı besinleri tüketmeyi bırakmak, sıkışmanın yok edilmesine katkı sağlayan en önemli kokudur. Bununla birlikte uzak durulması gereken bazı ürünler vardır. Uzak durulması gereken bazı gıda ürünleri şu şekildedir:

El Ayak Hastalığı Nedir?

-Asit içeren içecekler türleri

-Karnabahar

-Süt ve süt ürünleri

-Alkollü ürünler

-Kafein içeren içecek türleri

-Brokoli

-Fasulye

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply