Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü Nedir: Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü, deniz taşıtları bulunan tüm platformlarda gemi makinelerinin geliştirilmesi, analiz edilmesi, projelendirilmesi ve en uygun şekilde maliyetle üretimin sağlanmasıyla görev yapılan kurum ile sektöre yarar ve katkı verebilecek deneyimli bireyleri yetiştirme amacı taşır. Söz konusu bölüm genel olarak denizcilik ve mühendisliği kapsar.

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü, 4 yıllık lisans programıdır. Öğrenciler öğrenim hakkını bu bölümden yana kullanmaları halinde, söz konusu bölüm için istenen sayısal puanı yeterli düzeyde almış olmalıdır. Bahsi geçen bölüm sadece sayısal puan türünden öğrenci kabul etmektedir.

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü, 8 dönemden oluşan bir eğitim sürecini kapsamaktadır ve öğrencilerin söz konusu bölümden mezun olmaları için göreceği bazı dersler vardır. Öğrencilerin göreceği bazı dersler şu şekildedir:

Gemi Hareket ve Manevraları

Gemi Elektrik Sistemleri

Gemi Makinaları

Gemi İnşaatı ve Gemi Makine Mühendisliği Tasarımı

Deniz ve İş Hukuku

Gemi Geometrisi

Gemi Yapı Elemanları

Gemi İşletmeciliği

Malzeme Bilimi

İleri Matematik

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümünden mezun olan bireyler mezunu bireyler, görev yaptıkları iş yerlerinde projeler hazırlama, planlama, analiz etme, raporlandırma ve görev yaptığı kurumun ekonomik boyutuna göre karşılaştırma yapma gibi görevleri yaparlar.

Ergoterapi Bölümü Nedir?

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş kişiler, özel sektörde ya da kamu sektöründe imkanı bulabilmektedir. Söz konusu bölümden başarılı şekilde mezun olarak iş hayatına atılan kişiler, kariyerlerin pek çok zamanını tersanelerde sürdürmektedir. Bunun yanı sıra bahsi geçen bölümden mezun olan kişilerin kamu kurum ve kuruluşlarında görev alması açısından Kamu Personeli Seçme Sınavından yeteri kadar puan alması istenmektedir.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply