Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Nedir: Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü, son derece geniş bir eğitimin yer aldığı bir bölümdür. Gemicilik sektöründe yer alan tüm deniz araçları ile yapılarının tasarımı ve planlaması hakkında genel bilgiler Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümünün temel konuları arasında bulunmaktadır. Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü, deniz taşıtlarının ve yapılarına ilişkin var olan tüm alanlarda yararı olacak, görev aldığı iş yerine katkıda bulunacak deneyimli personellerin yetiştirilmesini hedefler.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü, sadece sayısal puan türüyle tercihlerini yapan öğrencilerin kabul edildiği bir programdır. Bahsi geçen bölümde eğitim görecek olan öğrenciler 4 yıllık bir lisans eğitimine tabi tutulur.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümünde eğitim alacak olan öğrenciler, 8 dönem sürecek olan lisans eğitimleri boyunca görecekleri derslerden bazıları şu şekildedir:

Genel Kimya

İleri Matematik

Termodinamik

Deniz Suyu Kimyası

Mühendislik Tasarımına Giriş

Akışkanlar Mekaniği

Deniz ve İş Hukuku

Gemi Sevki

Dinamik

Mukavemet

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisi Bölümünden mezun olmaya hak kazanan bireyler, deniz taşıtlarının ve yapılarının planlanmasında, projelendirilmesinde, analiz edilmesinde, testler yapılmasında ve rapor çıkartılmasında görev alırlar.

Dijital Oyun Tasarımı Bölümü Nedir?

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisi Bölümünden mezun olmak için gerekli şartları sağlayan bireyler, özel sektör veya kamu sektöründe iş imkanı bulabilmektedir. Bunun yanı sıra söz konusu bölümden mezun olan öğrenciler, genel olarak tersaneler ve özel deniz taşıma firmalarında görev yaptıkları bilinmektedir. Bahsi geçen bölümden mezun olan kişilerin kamu kurum ve kuruluşlarında iş hayatına başlaması adına Kamu Personeli Seçme Sınavından belirlenmiş puanı almış olması şartı aranmaktadır.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply