Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Nedir: Genetik ve Biyomühendislik Bölümü, genetik ve biyomühendislik alanlarının bir araya geldiği, mühendislik ve tıp biliminin temel ilkelerinin ön plana çıktığı bir programdır. Genetik ve Biyomühendislik Bölümü, genetik ve biyoteknoloji alanlarında yeterli düzeyde teknik bilgi sahibinin olduğu, edinilen bilgileri de görev aldığında başarılı olarak yapabilecek, sektörde farkındalık oluşturacak ve öncülük edecek ve bu tarz önemli görevleri yerine getirebilecek deneyimli personelleri sektöre kazandırmayı amaçlar.

Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Genetik ve Biyomühendislik Bölümü, sadece sayısal puandan tercihleri kabul eden bir bölüm olmakla beraber, 4 yıllık bir lisans eğitimini kapsama alanına alır.

Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Dersleri Nelerdir?

Genetik ve Biyomühendislik Bölümünde eğitim alacak olan öğrenciler, bahsi geçen bölümde 8 dönemlik bir eğitim görürler. Bu süre zarfında gerekli olan eğitimlerini görecekleri bazı dersler şu şekildedir:

Hücre ve Doku Mühendisliği

Moleküler Hücre Biyolojisi

Biyokimya

Mikrobiyoloji

Moleküler Hücre Biyolojisi

Mikrobiyoloji

Biyomalzemeler

Biyomühendislik Laboratuvarı

Doku Biyokimyası

Genetik ve Biyomühendislik Tasarım

Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Genetik ve Biyomühendislik Bölümünden mezun olmak için gereken şartları yerine getiren bireyler, en son teknolojileri en verimli biçimde kullanarak, tıp ve biyoloji alanında denk geldikleri problemleri ortadan kaldırmak amacıyla mühendislik biliminden faydalanarak çözüm bulmak için çaba harcarlar.

Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Genetik ve Biyomühendislik Bölümünde gördüğü eğitimin ardından bütün derslerinden başarılı bir şekilde geçen kişiler, özel ya da kamu sektöründe gören alabilirler. Bahsi geçen bölümden mezun olmaya hak kazanmış adayların görev alabileceği yerler arasında Türk Sağlık Kurumu, tanı merkezleri, genetik araştırma laboratuvarları ve adli tıp yer almaktadır. Diğer taraftan bölümünü başarıyla tamamlayan öğrencilerin kamu kurumlarında istihdam edebilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından belirlenen düzeyde bir puana sahip olmak gerekir.

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply