Gerontoloji Bölümü Nedir: Gerontoloji Bölümü, diğer bir tabirle yaşlılık bilimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerontoloji Bölümü, yaşlı kişilerin yaşam kalitesini arttırmak ve daha huzurlu yaşanabilir bir duruma getirmek ve onların sorunlarına çözümler üretmek amacıyla öğrencilere eğitim vererek deneyimli personeller haline gelmesini sağlamayı amaçlar. Gerontoloji Bölümünü tercih edenlerden beklenen özellikler arasında yaşlılarla iyi iletişim kurma becerisi olmak, yaşlılarla anlaşabilmek, görevleri ve iş yükünü taşımayı bilmek, sabırlı, sakin ve ekip çalışmasına uyum sağlayabilmek yer almaktadır aranmaktadır.

Gerontoloji Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Gerontoloji Bölümü, sadece sayısal puan türüyle öğrenci kabul eden 4 yıllık bir lisans programıdır.

Gerontoloji Bölümü Dersleri Nelerdir?

Gerontoloji Bölümünde eğitim hayatına devam edecek öğrencilerin deneyimli birer personel haline gelmesine katkıda bulunacak bazı dersler şu şekildedir:

Anatomi ve Yaşlılık Fizyolojisi

Sosyolojik Yaşlanma Teorileri

Gerontolojiye Giriş

Sağlık Ekonomisi

Sosyal Hukuk

Ticaret, İşletme ve Vergi Hukuku

Kantitatif Araştırma Metodları

Sağlık Kurumları Yönetimi

Yaşlılıkta Eğitim

Türkiye ve Avrupa Sosyal Güvenlik Sistemi

Gerontoloji Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Gerontoloji Bölümünü mezun olma şartlarını yerine getirerek mezun olan bireyler, görev aldıkları kurumlarda daha rahat bir yaşam için ihtiyaç duyan yaşlı kişilere yardımcı olurlar, hayat kalitelerini iyileştirmek amacıyla gayret ederler, hayat kalitelerini daha yukarıya taşımak için çaba harcarlar ve onlar için güvenilir bir ortam ortaya çıkarırlar.

Gerontoloji Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Gerontoloji Bölümünden mezun olmuş kişilerin iş imkanları son derece fazladır. Bu iş imkanları arasında huzurevleri, yaşlı bakım evleri, sivil toplum kuruluşları, özel firmalar ve araştırma merkezleri yer almaktadır. Bu kurumlarda gerontolog unvanına sahip bir şekilde görev alabilirler. İsterlerse gerekli olan koşulları sağlayarak ve aynı zamanda da belirlenmiş belgeleri alarak eğitmenlik yapma imkanları da bulunmaktadır.

Ekonomi Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply