gg ne demek

Genel olarak oyun yayıncıları ve bilgisayar oyuncuları tarafından takımlar şeklinde oynanan multiplayer oyunlarda kullanıldığı görülen GG sözcüğü, sık sık kullanımı yapılsa da pek çok kişi tarafından anlamı bilinmiyor. Haliyle anlamını bilmeyen kişiler GG nedir, GG ne anlama gelir ve GG ne demek sorularının yanıtlarını araştırıyor. Çoğu kez takım halinde oynanan oyunlarda kullanımı yapılan GG sözcüğünün anlamına gelin beraber göz atalım.

GG  ne anlama geliyor?

Good Game biçiminde bir açılıma sahip olan ve Türkçesi iyi oyun ile güzel oyun manasına gelen GG kısaltması, özellikle takımlı şekilde oynanan oyunlarda sık sık kullanılmaktadır. Bahsi geçen kelimenin manası tam olarak bu şekilde karşımıza çıkmaktadır. Çevrim içi olarak oynanan oyunlarda chat bölümlerinde söz konusu sözcük son derece fazla şekilde kullanılan bir sözcüktür. Oyun severlerin kendi aralarında kullandıkları pek çok sözcük bulunmaktadır. GG sözcüğü de yine oyun severler tarafından sık sık dile getirilen  sözcüklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Share.

2005 Yılından Beri Aktif Olarak Web Siteleri ile ilgilenmekteyiz. Eğitim , Sağlık ve Teknoloji başta olmak üzere Finansal konularda araştırmalar yaparak kendimi geliştirdim. Site kurucusu ve Google Fanatiğiyim.

Leave A Reply