İnternet ile haşır neşir olunca haliyle alt yazılı film ve diziler izlemek durumunda kalıyoruz bazen internetten izlemek yerine bilgisayar veya televizyonda izleme sevdamız başımıza işler açabiliyor. Bugün yine bir filmi televizyonda izlemek istedim ve filmi indirirken alt yazı dosyası bağımsızmış haliyle .srt uzantılı alt yazıyı ayrı indirmek zorunda kaldım. Aklıma “GOM Player” geldi ve alt yazıyı çalıştırmayı denedim. İnternette pek çok kaynakta söylendiği gibi düzenlemeleri ve değişiklikleri yaptım yine de aşağıda göründüğü gibi Türkçe karakter hatası devam etti. Ortalama 15 dakika uğraştım.

turkce karakter sorunu

Sonrasında internette yüzlerce video player olduğunu düşünerek arayışa girdim. Popüler indirme sitelerinin bir tanesinde VLC Media Player isimli bir programın oldukça popüler olduğunu görünce hemen indirdim. Filmi çalıştırdım, dil dosyasını sürükledim. Aşağıda da görüleceği üzere sorunsuz ve herhangi bir uğraş gerektirmeyen görüntüyü elde ettim. Sizlerin de böyle sorunlarla karşılaşacağınızı düşündüğüm için bu yazıyı yazma gereği duydum.

 

sorunsuz ceviri

İlerleyen yazılarımızda özellikle alt yazılı filmleri nasıl izleyebiliriz ve alt yazıları nasıl temin ederiz gibi yazılar yazmaya gayret göstereceğim. Bu sayede umarım hem sizlere faydalı bir blog olur hem de kendi tecrübelerimi yazarak bloğu taze tutmuş olurum.

Share.

Leave A Reply