Bilgisayar

Gom Player Alt Yazıda Türkçe Karakter Sorunu ve Çözümüm

İnternet ile haşır neşir olunca haliyle alt yazılı film ve diziler izlemek durumunda kalıyoruz bazen internetten izlemek yerine pc veya televizyonda izleme sevdamız başımıza işler açabiliyor. Bugün yine bir filmi televizyonda izlemek istedim ve filmi indirirken alt yazı dosyası bağımsızmış haliyle srt uzantılı alt yazıyıda ayrı indirdim gom player aklıma geldi ve alt yazıyı gom playerde çalıştırmayı denedim internette bir çok kaynakta söylendiği gibi düzenleme ve değişiklikleri yaptım yinede aşağıda göründüğü gibi türkçe karakter hatası devam etti ortalama 15 dakika uğraştım

sonrasında internette yüzlerce video player olduğunu düşünerek arayışa girdim popüler indirme sitelerinin bir tanesinde VLC Media Player 2.2.4 isimli bir programın oldukça popüler olduğunu görünce hemen indirdim. Filmi çalıştırdım dil dosyasını sürükledim karşıma aşağıdada görüleceği üzere sorunsuz ve herhangi bir uğraş gerektirmeyen bir player çıktı o yüzden bu yazıyı yazma gereği duydum.

 

ilerleyen yazılarımızda özellikle alt yazılı filmleri nasıl izleyebiliriz ve alt yazıları nasıl temin ederiz gibi yazılar yazmaya gayret göstereceğim. Bu sayede umarım hem sizlere faydalı bir blog olur hemde kendi tecrübelerimi yazarak taze tutmuş olurum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu