Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümü Nedir: Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümü, iletişim şartlarının eski dönemlerde belirli insanlar arasında geçerken, günümüzde ise daha büyük gruplar halinde görülmesiyle ortaya çıkmıştır. Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümü, söz konusu bölümden mezun olduktan sonra deneyimli birer personel haline gelen kişilerin görev alacakları kurumlarda, iletişim ve tasarıma dair tüm alanlarda görevlerini en verimli şekilde yapmasını, bahsi geçen alana ve görev yaptığı kuruma katkıda bulunmasını amaçlar. Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümünden eğitimine devam etmeyi isteyen adayların, reklamcılığa ilgisinin olması, meraklı, diyalog yeteneğine sahip, sosyal ve disiplinli olması gibi özellikler beklenmektedir.

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümü, sadece sözel puanla öğrenci kabul eder ve bu bölümde eğitim görecek olan öğrenciler 4 yıllık bir lisans programı kapsamında derslere tabi tutulur.

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümü Dersleri Nelerdir?

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümü, 8 yarıyıl şeklinde bir eğitim hayatını kapsar. Öğrenciler bu 8 yarıyıllık dönemde birçok ders görür. Bahsi geçen bölümden yana tercihlerini veren adayların söz konusu bölümde alacağı bazı dersler şu şekildedir:

Görsel İletişim Tasarımı

Medya Estetiği

Sanat Tarihi

Fotoğraf Tekniği

Sayısal Kültür

Temel Tasarımı

Grafik Tasarımı

Ses ve Görüntü Teknikleri

Grafik Tasarımı Tarihi

Temel Reklamcılık

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü Nedir?

Yeni Medya

Medya Analizi

3 Boyutlu Tasarım

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümünde gördüğü tüm derslerini başarılı şekilde tamamlayan ve diplomasını alan kişiler, web tasarımı, kültürel ve sanatsal etkinlikleri planlama, medya kurumları ve reklam ajanslarında iletişim uzmanı şeklinde iş görev alabilirler.

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümünü bitiren öğrenciler, almış oldukları eğitimle beraber birer deneyimli personel haline gelirler. Deneyimleri sayesinde çoğu kez yazılım firmaları, reklam firmaları ve medya kurumları gibi yerlerde görev almaları mümkündür. Bunun yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarında var olan iş imkanlarından yararlanmaları için Kamu Personeli Seçme Sınavından atanabilecekleri bir puanı elde etmiş olmaları gerekir.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply