Göz Ağrısı Neden Olur, Göz ağrısı, çoğu insanda ortaya çıkan bir sağlık problemi olarak bilinmektedir. Birçok sebepten dolayı kendisini gösteren göz ağrısı, bazı ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabileceği için uzman bir doktora görünmek de fayda vardır. Göz ağrısına sebep olan durumlar şu şekildedir:

-Aşırı efor harcamak

-Gözün içine bir şey girmesi

-Göze yabancı cisim girmesi

-Ateşten çıkan duman

-Kirli hava solumak

-Yüksek ışığa maruz kalmak

-Haddinden fazla televizyon izlemek

-Uzun süre bilgisayara bakmak

-Gözlük takmak

-Uzun süre güneşte kalmak

-Kimi ateşli rahatsızlıklar

Göz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Göz ağrısı hafif seyrediyorsa evde bazı doğal yöntemleri kullanarak rahatlama sağlanabilir. Ancak göz ağrısı sürekli devam ediyorsa ve şiddetli görülmeye başladıysa kesinlikle uzman bir doktorun muayenesi gerekir. Evde yapılması mümkün olan ve göz ağrısına iyi gelen doğal ürünlere gelin birlikte göz atalım.

Patates

patates
patates

Çiğ patates, gözde yer alan iltihabın ve kaşıntının giderilmesine yardımcı olur. Patates yıkadıktan sonra dilimleyin. Bir kaba bırakın ve patatesleri suya koyduktan sonra buzdolabına bırakın. Soğumasını bekledikten sonra patatesleri, gözün üzerine koyun ve 10 dakika boyunca bekleyin. Bir hafta boyunca bu şekilde günlük iki defa uygulayın.

Gülsuyu

gulsuyu
gülsuyu

Gülsuyunda yer alan antiseptik içerik sayesinde, gözde ortaya çıkan enfeksiyonlara, göz yorgunluğuna ve göz ağrısına son derece iyi gelir. Birazcık pamuğa gülsuyunu sürün ve gözlere sürün.

Burun Akıntısı Neden Olur?

Elma Sirkesi

elma sirkesi 1
elma sirkesi

Elma sirkesi de göz ağrısına iyi gelmektedir. Bir çay kaşığı elma sirkesini alarak iki yemek kaşığı kadar suya ilave edin ve karıştırın. Pamuk kullanarak gözünüze sürün.

Soğuk Uygulama

soguk uygulama goz
soğuk uygulama

Soğuk kompres yapmak amacıyla bir beze ya da tülbentte sarılı olan buzu gözünüze uygulayın. Günlük olarak iki defa söz konusu uygulamayı yapın.

Aloe Vera

AloeVera
Aloe Vera

Antioksidan özelliği bulunmasından dolayı, Aloe vera, göz ağrılarına oldukça iyi gelmektedir. Aloe vera yaprağında yer alan Aloe veralar ayrılır ve biraz soğuk suyla karıştırıldıktan sonra pamuk kullanarak gözlere uygulanır.

Yeşil Çay

yesil cay
yeşil çay

Yeşil çay, gözde ortaya çıkan iltihaplara, mikroplara ve kaşıntılara karşı son derece iyidir. Bir fincan kadar kaynatılmış olan yeşil çayı alarak, buzdolabına koyun ve soğuması için bekleyin. Soğuma işlemi tamamlanan yeşil çayı pamuk batırarak gözlere masaj yapın. Bu uygulamayı haftalık olarak dört defa uygulayın ve göz ağrılarının hafiflediğini göreceksiniz.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply