Grafik Tasarımı Bölümü Nedir: Grafik Tasarımı Bölümünün maksadı, ürünlerle müşteri arasında görsel bir iletişim olanağı oluşturmaktır. Oluşturulan söz konusu olanaklar ürünle müşteriler arasında görsel, resim ve grafikler ile sağlanmaktadır. Grafik Tasarımı Bölümü de tam olarak bu iletişimi sağlamaya yönelik olarak, görsel zeka anlamında yeterli düzeyde olan, hayal gücünün yüksek olduğu, geniş bakış açısına sahip, çok yönlü olarak görme yetisi olan ve düşünebilme anlamında güçlü kişilerin yetişmesini sağlamaktadır.

Grafik Tasarımı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Grafik Tasarımı Bölümü, 4 yıllık lisans programıdır ve sadece eşit ağırlık puan türünden yeterli düzeyde puan alanların öğrenim görmesinin mümkün olduğu bir bölümdür.

Grafik Tasarımı Bölümü Dersleri Hangileridir?

Grafik Tasarımı Bölümünde eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerin bahsi geçen bölümde karşılarına çıkacak olan ve başarılı olmaları zorunlu olan derslerden bazıları şu şekildedir:

Renk Kuramları

Sanat Tarihi

İki Boyutlu Tasarım

Üç Boyutlu Tasarım

Bilgisayarda Tasarım Programları

Grafikte Üretim Teknikleri

Tipografi

İllüstrasyon

Web Tasarımı

Grafik Tasarımı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Grafik Tasarımı Bölümünden mezun olmuş kişiler, tasarımını yapacağı konuya dair olarak bilgi toplar ve araştırmalarını yaptıktan sonrada konuya uygun görselleri hazırlar, meydana getirdiği ürünle müşteriler arasında güçlü bir bağ kurmaya çalışır. Söz konusu bölümden mezun olan kişilere Grafiker, Grafik Tasarımcısı, Grafik Teknisyeni gibi unvanlar verilmektedir. Bahsi geçen unvanların haricinde sanat yönetmeni, web tasarımcısı, tasarımcı gibi pek çok unvanda verilmesi mümkündür.

Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü Nedir?

Grafik Tasarımı Bölümü Mezunları İçin İş İmkanları Nelerdir?

Grafik Tasarımı Bölümünü başarılı şekilde tamamlayarak mezun olmayı başaran grafiker unvanına sahip olan kişilerin görev alabileceği bazı yerler arasında reklam firmaları, yayın evleri, grafik danışmanlığı, çizgi film atölyeleri, sanat danışmanlığı ve medya kuruluşları yer almaktadır.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply