Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Nedir: Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünün amacı, kişilere, kurumlara veya kuruluşlara ait olan markaların halka en verimli şekilde iletişim araçlarını kullanarak ifade edilmesidir.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, 4 yıllık bir lisans programıdır ve sadece sözel bölüm bazında yeterli puanı alan adayların yerleşmesini mümkün olduğu bir bölümdür.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Dersleri Nelerdir?

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünü seçen ve bu bölümde eğitim hayatına devam etmeyi planlayan öğrencilerin söz konusu bölümde göreceği bazı dersler şu şekildedir:

İletişim Bilimi

İşletme Bilimi

Pazarlama

Siyaset Bilimi

Sosyal Psikoloji

Temel Fotoğrafçılık

Temel Reklamcılık

Yönetim ve Organizasyon

Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri

Halkla İlişkilerde Medya ve Teknikleri

Kitle İletişim Kuramları

Medya Okuryazarlığı

Halkla İlişkilerde Üretim Süreci

Kişilerarası İletişim

Kurum Kültürü

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünde görmüş oldukları öğrenimim sonucunda başarılı şekilde mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, markalar ile halk arasında bağlantılar kurmak için birçok farklı çalışmada görev alırlar.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünden mezun olmaya hak kazanan deneyimli kişiler, teknolojik alanda gerçekleşen yeni imkanlar sayesinde pek çok sektörde görev alabilmektedirler. Söz konusu bölümden mezun olan bireylerin görev alabileceği yerler arasında reklam firmaları, dijital reklam şirketleri, tanıtım firmaları, siyasi partiler, prodüksiyon firmaları ve pazarlama firmaları yer almaktadır.

İşletme Enformatiği Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply