Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Nedir: Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü, havacılık sektörü hakkında eğitim gören öğrencilere, sektöre dair tüm bilgilerin ayrıntılı olarak aktarılmasını ve uluslararası standartlara uygun personellerin yetiştirilmesini amaçlayan bir bölümdür. Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü, öğretilen bilimsel dersler ile havacılık sektörüne yarar sağlayabilecek deneyimli kişilerin söz konusu bölümden mezun olarak iş hayatına başlamasını amaçlar. Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümünde eğitim hayatına devam etmek isteyenlerde olması gereken özellikler arasında havacılık, elektrik ve elektroniğe karşı ilgisi olmak, fizik ve matematiğe yatkınlığı bulunmak, disiplinli, sorumluluğunu bilmek, grup çalışmasına uyum sağlamada zorluk çekmemek yer almaktadır.

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü, 8 dönemlik bir eğitim hayatını kapsar ve toplamda 4 yıllık bir lisans programıdır. Bahsi geçen bölüme sadece sayısal puan türünden yeteri kadar puan almayı başarmış öğrenciler tercihte bulunabilir.

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümünü tercih eden ya da tercih ederek söz konusu bölüme yerleşen öğrencilerin bahsi geçen bölümden mezun olmaları için başarılı olmaları gereken bazı dersler şu şekildedir:

Uçuş Teorisi

Dalgalar ve Optik

Sivil Havacılığa Giriş

Havacılık Kuralları,

Mekanik

Uçak Malzeme Bilgisi

Termodinamik

Hasarsız Kontrol Yöntemleri

Haberleşme Sistemleri

Uçak Bakım Terminolojisi

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümünü tercih eden ve 4 yıllık lisans öğrenimini başarılı şekilde tamamlayan kişiler, uçaklarda bulunan ve uçakların daha güvenilir bir biçimde kullanılmasına imkan veren elektronik cihazların bakım ve kullanımı, elektronik parçaların onarım ve bakımını sağlama gibi kritik görevlerde alırlar.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümünden mezun olduktan sonra iş hayatına atılmak isteyen bireylerin çoğu Hava Araçları Bakım ve Onarım Merkezlerinde ve Özel Hava Yolları firmalarında görev yaptıkları görülmektedir.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply