İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Nedir: İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, bütün canlılar adına yaşamayı mümkün kılan, sürdürülmesi için imkan sağlayan, sağlıklı ve etik değerleri göz önünde bulundurarak saygılı, estetik duygusunun üst düzey olduğu, iç mekan ve çevresel tasarımların yapılmasını mümkün kılacak personelleri yetiştirmeyi hedefleyen bir bölümdür. İç mimarlık, sadece kapalı alanlara ait iç tasarımları konu edinen bir meslek şeklinde bilinse de, çevre tasarımıyla beraber söz konusu programda iç ve dış olarak tüm mimari ve tasarımsal çalışmalar yer almaktadır.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, sadece eşit Ağırlık puan türünden tercih yazan öğrencileri bünyesine kabul etmektedir. Bunun yanı sıra Mimarlık ve Mühendislik Fakültelerinin bünyesinde yer alır 4 yıllık bir lisans programıdır.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Dersleri Nelerdir?

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünü tercih eden ve bu bölümde öğrenim görecek olan öğrencilerin alacağı bazı dersler şu şekildedir:

Teknik Çizim

Mekan Tasarım

İç Mekanda Malzeme ve Yapı

Maket Yapımı

Bilgisayar Destekli Teknik Resim

Renk ve Doku

İç Mekan Tasarımında Kavramsal Yaklaşımlar

Çevre Psikolojisi

Mobilya Tasarımı için Malzeme ve Üretim Teknikleri

İç Mekanda Yaratıcı Yapım Teknikleri ve Malzeme

Bilgisayar Tabanlı Modelleme

İş Sağlığı ve Güvenliği

İç Mimari Proje Yönetimi

Hukuk Bölümü Nedir?

Mesleki Pratikler ve Portfolyo

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünde eğitim gören ve aldığı tüm derslerden başarılı olarak mezun olmaya hak kazanan bireyler, hem kapalı bir alandaki iç bölüm hem de dış çevrenin güzelleştirilmesi, yenilenmesi ve daha güvenli hale gelmesi amacıyla tüm çalışmalara görev alır.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünü başarılı şekilde tamamlayarak iş hayatına atılan bireylerin, iç mimarlık alanında son derece fazla iş olanağı vardır. Söz konusu bölümden mezun olan kişilerin görev alabileceği yerler arasında inşaat firmaları, yapı dekorasyon firmaları, iç dekorasyon markaları, mimari danışmanlık firmaları ve ev dekorasyon firmaları yer almaktadır. Bahsi geçen bölüm mezunlarının Kamu kurum ve kuruluşlarında görev alması adına Kamu Personeli Seçme Sınavından yeteri kadar başarı puanı elde etmesi gerekir.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply