İletişim Bilimleri Bölümü Nedir: İletişim Bilimleri Bölümü, toplumun en küçük yapı taşı olan kişi ile başlar daha sonra gruplara, örgütlere ve kurumlara ait yaşam tarzını, kendi içlerinde ve dışında yer alan çevrelerle iletişim yapmak adına kullandıkları iletişim yöntemlerini ve süreçlerini konu edinen bir programdır.

İletişim Bilimleri Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

İletişim Bilimleri Bölümü, 4 yıllık bir lisans bölümü olmakla beraber,  üniversitelerin İletişim Fakültesi bünyesinde yer almaktadır. Bunun yanı sıra sadece sözel puan türüyle tercih kabul eden bir bölümdür. Ülkemizde söz konusu bölüme dair eğitim veren sadece 3 üniversite vardır ve 5 farklı seçenekle eğitim verilmektedir.

İletişim Bilimleri Bölümü Dersleri Nelerdir?

İletişim Bilimleri Bölümünde öğrencilerin görecekleri eğitim kapsamında başarılı olmaları gereken derslerden bazıları şu şekildedir:

Temel Fotoğrafçılık

İletişim Sosyolojisi

Sözlü ve Yazılı İletişim Becerileri

Hukukun Temel Kavramları

Kitle İletişim Kuramları

Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri

İletişim ve Etik

Tüketici Davranışı

Dijital Medya

Haber Toplama ve Yazma Teknikleri

Popüler Kültür ve Modernleşme

Kültürlerarası İletişim

Halkla İlişkiler Plan ve Uygulamaları

Görsel Medya Uygulamaları

Stratejik Planlama ve Yönetim Bilimleri

İletişim Bilimleri Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İletişim Bilimleri Bölümünden yana tercihini kullandıktan sonra sağlamış olduğu başarı sayesinde mezun olan bireyler, halkla ilişkiler, tanıtım, reklamcılık, tv sinema gibi alanlarda görev alırlar.

İletişim Bilimleri Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

İletişim Bilimleri Bölümünden mezun olmak için gereken başarıları ve şartları yerine getiren bireyler, gazete, radyo kuruluşları, televizyon kanalları, haber ajansları, film yapım şirketleri, dijital ajansları ve reklam ajansları gibi yerlerde görev yapmak için hazır olurlar.

Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply