İletişim Sanatları Bölümü Nedir: Bulunduğumuz dönemde iletişim son derece hızlı gelişmesi verimli ve verimsiz iletişim seçeneklerinin görülmesine neden olmuştur. İletişim Sanatları Bölümü, medya kapsamında aktarılacak olan bilgilerin verimli şekilde sağlanmasını zorunlu kıldığı için oluşturulmuştur. İletişim Sanatları Bölümü, radyo ve televizyon gibi medya araçlarında ve medya kuruluşlarında görev yapabilecek ve kendisine yüklenen sorumluluğu üstlenebilecek, aynı zamanda da söz konusu sektöre katkıda bulunabilecek deneyimli personellerin yetiştirilmesini amaçlamaktadır. İletişim Sanatları Bölümünde eğitim görecek olan öğrenciler, reklamcılığa ve sağlıklı iletişim şekillerine karşı ilgili ve meraklı olmalıdır.

İletişim Sanatları Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

İletişim Sanatları Bölümü, sadece sayısal puan türünden öğrenci kabul eden bir bölümdür ve 4 yıllık bir lisans eğitimini kapsar.

İletişim Sanatları Bölümü Dersleri Nelerdir?

İletişim Sanatları Bölümü, 4 yıllık bir lisans programı olmakla beraber 8 dönemden meydana gelir. Bu bölümde eğitim alan öğrenciler bazı dersler alırlar ve bu derslerinden başarılı bir şekilde geçmeleri gerekir. Söz konusu bölümden mezun olmak ve başarılı olmak isteyen öğrencilerin alacağı bazı dersler şu şekildedir:

İletişim Bilimi

Tasarım Atölyesi

Pazarlamanın Temel İlkeleri

Reklamcılığa Giriş

Fotoğraf Bilgisi

Davranış Bilimleri

Kurum Kültürü

İletişimde İkna

Tüketici Davranışları

Medya Planlanması

İletişim Sanatları Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İletişim Sanatları Bölümünü tercih ederek söz konusu bölümden mezun olarak ayrılmaya hak kazanan öğrenciler, reklamcılık alanına dair çağdaş teknolojileri en verimli şekilde kullanıp, kurum ve tüketici hakkında bilgiler toplama, analizini yaptığı çevreye göre reklam ürünleri hakkında projeler üretme ve geliştirme işlemlerini yaparak, kurum ve tüketici ilişkisini meydana getirecek bir bağ oluşturma da görev alırlar.

Havacılık Yönetimi Bölümü Nedir?

İletişim Sanatları Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

İletişim Sanatları Bölümünde gördüğü eğitim süresince edindiği bilgiler dahilinde mezun olmuş bireyler, özel ve kamu sektöründe, reklamcılık ve halkla ilişkiler uzmanı olarak çalışabilirler.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply